Zeybek öğrenenlere sertifikaları verildi

Alanya Belediyesi tarafından organize edilen ve 75. Yıl Spor Salonu’nda gerçekleştirilen Zeybek Kursu sonrası 157 kursiyere sertifikaları verildi.
Kursiyerlere sertifikalarını Başkan Yücel verdi.

Alanya Belediyesi tarafından organize edilen ve 75. Yıl Spor Salonu’nda gerçekleştirilen Zeybek Kursu sonrası 157 kursiyere sertifikaları verildi. Kursiyerler sertifikalarını Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel’in elinden aldı.

Her salı ve perşembe günleri 20.30 ile 21.30 saatleri arasındaki kursta Harmandalı, Hasbahçe Zeybeği, Kerimoğlu Zeybeği ve Çökertme zeybekleri öğretildi. Sertifika almaya hak kazanan 157 kursiyer 2 ay boyunca eğitim aldı.

Zeybek öğrenenlere sertifikaları verildi

Alanya ve Ege Zeybek Kursu Oyunları Sertifika Törenine Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya Belediye Başkan Yardımcısı Tunahan Kasapoğlu ve Alanya Belediyesi Spor Müdürü Levent Uğur katıldılar.

Tunahan Kasapoğlu

Törende açıklama yapan eğitmen Mehmet Uysal, “Bu zamana kadar 7800 kişiye zeybek eğitimi verdik ve zeybekte başarı sağlayan 4500 kişiye sertifikasını verdik. Bu dönem kursumuza Alanya Kültür Sanat ve Turizm Vakfı (ALSAV) da destek verdi. Yeni dönemimiz 5 Şubat 2019 tarihinde başlayacaktır. 2 ay sürecek kursumuza yeni olara Koca Konak Zeybeği ve Hacıbekli Zeybeği de eklenecek” dedi.

Levent Uğur


Adem Murat Yücel
Adem Murat Yücel