Bakkallar Odası’ndan ‘Ramazan paketi’ tavsiyesi

Alanya Bakkallar ve Bayiler Odası Başkanı Velittin Yenialp, vatandaşlardan mahallelerindeki esnaftan alışveriş yapmalarını ve yardım paketlerini bakkallardan hazırlatıp onları ihtiyaç sahiplerine ulaştırmalarını istedi.

Velittin Yenialp, “Bir Ramazan Ayı’na daha ulaşmış bulunuyoruz. 11 ayın sultanı olan Ramazan’-ı Şerif’in tüm halkımıza ve esnafımıza hayırlar getirmesini temenni eder, bol kazançlı bir Ramazan ayı dilerim.

Bilindiği üzere Ramazan ayı insanlar arasında kaynaşmayı ve birbirlerine yardım etmeyi gerektiren aydır. Bu ay içerisinde zengin olan Müslümanlar maddi durumu iyi olmayan Müslümanlara yardımda bulunur.

Bu vesileyle halkımızdan isteğimiz mahallelerindeki esnaftan alışveriş yaparak onlar aracılığıyla yardım etmeleri. Eğer bu esnaftan alışveriş yaparlarsa bir nebze de ona yardım ettiklerine inanıyoruz. Düşünün bir zincir mağazadan Ramazan paketi yaptırıyorsunuz.

Kazanç Alanya dışına gidiyor. Siz yardım paketlerinizi mahallenizdeki bakkallardan alırsanız hem esnafa yardımcı olacaksınız hem de o esnaftan aldığınız ürünlerle ihtiyaç sahibi olan insanlarımızın erzaklarını gidermiş olacaksınız.

Bundan dolayı tüm vatandaşlarımızdan arzumuz mahallelerindeki esnaftan alışveriş yapmaları ve bakkallardan yardım paketlerini hazırlatıp onları ihtiyaç sahiplerine dağıtmaları.

“GRAM BAKIMINDAN ÇALINMIŞTIR”
Hiçbir şey daha kötü yapılmadan daha ucuza satılamaz. Vatandaşların zincir mağazalardan, cep marketlerden yaptıkları alışverişten aldıkları ürünler ya gram bakımından çalınmıştır ya da içeriğindeki ürünün kalitesi o kadar iyi değildir. Bizim bakkalımızdan aldıkları ürünlerin hem gramı yerindedir hem de içindeki maddeler kesinlikle çalınmamıştır” dedi.