Ulusal ve uluslararası sörfçüler Alanya’da

Alanya’ya farklı şehir ve ülkelerden gelen sörf severler ilçede doyasıya sörf yaptı.

Oba Mahallesi’nde bulunan Alanya Surf Team ofisi önünde buluşan sörf severler arasında Antalya, İstanbul, Gaziantep, İsviçre ve Venezuela’dan gelenler de vardı. Dalgaları fırsat bilen sörf severler birlikte sörf yaparak denizin tadını çıkardı.

Eşi Stefanie Rudolph ile Bulgaristan’dan Türkiye’ye giriş yapan ve Alanya’ya kadar bisikletle gelen Venezuela vatandaşı Lesther Martinez Nougues, ilçedeki yerli sörfçülerin kendilerini karşılamasını sıcak bulduklarını söyledi.

Nougues, “Alanya’yı çok beğendik. Kleopatra Sahili ve Oba’da bulunan sörf evinin sahilini çok beğendik. Dalgalar eğlenceli ve güzel. Bütün sahil boyunca yolculuk yaptık ve en güzel dalgaları Alanya’da gördük.

Alanya’yı diğer sörfçülere de tavsiye edeceğiz. Buradaki sörf organizasyonu için yerli sörfçülere çok teşekkür ederim” dedi.

“ARKADAŞIMIZIN TAVSİYESİ ÜZERİNE GELDİK”
Nougues’in eşi Stefanie Rudolph da, arkadaşları olan ve daha önce Alanya’ya bisikletle gelen Danimarka vatandaşı Soren Handrup’un tavsiyesi üzerine ilçeye geldiklerini söyledi. Rudolph, ‘Soren bize Alanya’ya mutlaka uğramalısınız. Orada sörfçüler var. Sörf yapabilirsiniz’ yazan mesaj gönderdi” diye konuştu.

“SÜREKLİ GELMEYİ DÜŞÜNÜYORUM”
Antalya’dan gelen sörfçülerden Cihan Şener de, “11. aydan 4. aya kadar vaktimi mümkün olduğunca bodyboard ve sörfe harcamaya çalışıyorum. Benim için Alanya’daki dalgalar orta seviyede. Sıfırdan 10’a kadar bir skala var. Benim için buradaki dalgalar 5-6 aralığında. Sürekli Alanya’ya gelmeyi düşünüyorum” ifadelerini kullandı.