Sörfçüler Alanya’da mücadele etti

Türkiye Gelişmekte olan Spor Branşları Federasyonu tarafından Alanya’nın ev sahipliği ile düzenlenen '2019 Dalga Sörfü Türkiye Şampiyonası' yapıldı.

Türkiye Gelişmekte olan Spor Branşları Federasyonu tarafından Alanya’nın ev sahipliği ile düzenlenen ‘2019 Dalga Sörfü Türkiye Şampiyonası‘ yapıldı.

İki gün boyunca Belediye Arkası ve Damlataş Plajları’nda sup, uzun tahta, kısa tahta kategorilerinde 45 sörfçü kıyasıya mücadele etti. Erkekler sup kategorisinde birinci Yasin Pehlivan, ikinci Uras Durmaz ve üçüncü Eren Özdemir oldu.

Sörfçüler Alanya'da mücadele etti

Erkekler uzun tahta kategorisinde Yasin Pehlivan birinci, Dilan Erkaya ikinci ve Hayri Yenialp üçüncü oldu. Erkekler kısa tahta kategorisinde birinci Yasin Pehlivan, ikinci Tunç Üçyıldız ve üçüncü Tolga Uçal oldu.

18 yaş altı erkekler kısa tahta kategorisinde birinci Ömer Faruk Yıldız, ikinci İbrahim Paçacı ve üçüncü Leon Arman Kapçık oldu.

Kadınlar kısa tahta kategorisinde ise birinci Aleyna Hadimoğlu ve ikinci Fulya Abdulhalim oldu. Dereceye giren sporcular ödüllerini Alanya Gençlik Hizmetleri ve Spor Müdürü Erdal Tamrak verdi.

Sörfçüler Alanya'da mücadele etti


Sörfçüler Alanya'da mücadele ettiSörfçüler Alanya'da mücadele etti
Sörfçüler Alanya'da mücadele etti


Erdal Tamrak