Türk Kızılay Derneği Alanya Şubesi’nde görev değişimi

Türk Kızılay Derneği Alanya Şubesi, Olağan Genel Kurul toplantısı ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi'nin konferans salonunda gerçekleşti.

Türk Kızılay Derneği Alanya Şubesi, Olağan Genel Kurul toplantısı ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin konferans salonunda gerçekleşti. Tek liste ile gidilen olağan genel kurulda Türk Kızılay Derneği Alanya Şubesi’nin yeni Başkanı Dr. Mehmet Dikici oldu.

ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nin ev sahipliğinde geçen kongreye, Kızılay Yönetim Kurulu Üyeleri, kamu kurum temsilcileri ve davetliler katıldı.

Bir dakikalık saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan programda açılış konuşmasını yapan Dikici, 11 Aralık 2018’de derneklerinin ilçede açıldığını bugün de ilk olağan genel kurullarını gerçekleştireceklerini söyleyerek Türk Kızılayı‘nın yapmış olduğu çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

Türk Kızılay Derneği Alanya Şubesi'nde görev değişimi

Mehmet Dikici: ”150 yıllık koca bir çınar olan Türk Kızılay Derneği’nin tohumlarını üniversite hocaları olarak ilçemize de dikmek istedik. 54 üyemizin yer aldığı dernekte her meslekten insan görev yapmaktadır.

Bizim en büyük hedefimizden birisi de Alanya merkezli bir kan bankasını ve 4 katlı bir Kızılay binası ilçemize kazandırmaktır. Bu merkezin bir katını idari bina, bir katını aş evi, bir katını kan bankası merkezi ve bir katını da eğitim ile konferans salonu olarak kullanmak istemekteyiz.

Yolumuz uzun daha gidilecek, yardım edilecek çok insan var. Bugün hedeflerimize biraz daha yaklaşmak için ilk adımı atmış bulunuyoruz “diye konuştu.

Konuşmanın ardından yönetim kurulu seçimi yapıldı. Tek liste ile gidilen seçimde yönetim kurulu şu isimlerden oluştu:

Yönetim Kurulu Şube Başkanı

Mehmet Dikici

Yönetim kurulu üyeleri
Hasan Basri Savaş
Durkadın Demir Ekşi
İsmail Topçu
Hanife Özen
Cemal Palamutçu
Ekrem Ali Kara

Yönetim kurulu yedek üyeleri
Hasan Güneş
Selbinaz Dere Bağışlar
Reşat Duran
Rüştü Özgür Karamut
Hilmi Çetinkaya
Meryem Pınarbaşı
Yusuf Yur

Şube denetçisi asil üye
Erhan Kapu

Yedek üye
Özgül Erişen Oktay

Asil delege
Hasan Basri Savaş

Yedek delege
İsmail Topçu