Sinemanın Kral ve Kraliçesi’nin elemeleri başladı

Sinemaya yeni yüzler kazandırmayı hedefleyen '3. Sinemanın Kral ve Kraliçesi Yarışması'nın Antalya elemeleri başvuruları başladı.
Toplantı sonrasında birlikte fotoğraf çektirildi.

Sinemaya yeni yüzler kazandırmayı hedefleyen ‘3. Sinemanın Kral ve Kraliçesi Yarışması‘nın Antalya elemeleri başvuruları başladı.

Vizyon Production ve Bonart Ajans’ın düzenlediği, Akbulut Sanat’ın da Antalya elemelerinde desteklediği yarışmanın tanıtım toplantısı Sunprime C-Lounge Hotel’de gerçekleştirildi.

Tamer Karadağlı
Tamer Karadağlı organizasyon ile sektöre yeni yüzler kazandırılacağını söyledi.

Yarışmanın Antalya elemelerinin de yapılacağı Sunprime C-Lounge Hotel’de yapılan toplantıya jüri üyeleri arasında yer alan oyuncu Tamer Karadağlı, geçtiğimiz yıl yarışmada birinci olan Aslı Can ve Can Altınbaş ile Vizyon Ajans sahibi Atilla Kaplakarslan ve Akbulut Sanat’ın sahibi Harun Akbulut katıldılar. Toplantıya katılan sanatçı Tamer Karadağlı, 3 yıldır içinde bulunduğu organizasyonun bir güzellik yarışması olmadığını vurguladı.

Antalya elemelerinde son başvuru tarihinin 18 Ocak olduğu bilgisini veren Kaplakarslan, “Bölgelerde düzenlenen eleme yarışlarında dereceye girenler, 31 Mart-9 Nisan tarihleri arasında kampa alınacak. 9 Nisan’da yapılan finalde sinemanın kral ve kraliçesi jüri tarafından seçilecek. Bu yarışmadan çıkan ilk üç kişi eğitim hakkı kazanıyor. Bu yarışmanın ödülü eğitim. Çünkü sinema ve dizi sektörününde eğitim sıkıntısı var. Biz bu yarışmayla bu sıkıntıyı çözmek için yola çıktık” dedi.

Tamer Karadağlı

 Tanıtım toplantısı Sunprime C-Lounge Hotel’de gerçekleştirildi.

Kaplakarslan ilk üç dereceyi paylaşacak yarışmacıların, Müjdat Gezen Sanat Merkezi’nden oyunculuk ve kamera önü eğitimi, Osman Yağmurdereli Sanat Akademisi’nden kamera önü ve oyunculuk eğitimi, Ayça Kuru Akademisi’nden zarafet, yürüyüş, doğru duruş, imaj ve stil danışmanlığı eğitimi alacağını belirtti.

Karadağlı, yarışmanın “kral ve kraliçelerinin” yakışıklı ve güzel görünse de asıl oyunculuğu ne kadar istediklerinin önem taşıdığını belirterek, “Bu bir güzellik yarışması değil. Burada önemli olan yarışmada başarılı olanların eğitim hakkı kazanmaları. Yarışmada para veya başka bir ödül kazanmıyorlar. Diğer yarışmalardan önemli bir farkı da bu. Adaylar çok önemli bir jüri karşısında değerlendiriliyorlar” diye konuştu.

Yarışmada dereceye girenlerin eğitimler alacağını anlatan Karadağlı, “Bu bir bayrak yarışı, bizler bu bayrağı yarın onlara devredeceğiz ama kalifiye ve iyi ve eğitimli oyuncuların yetişmesi sektör için çok önemli” diye konuştu.

Tamer Karadağlı
Tamer Karadağlı, yarışmanın farkının eğitim hakkı olduğunu söyledi.