Sevgililerin tercihi tektaş oldu

Yarınki 14 Şubat Sevgililer Günü öncesi kuyumcularda alışveriş hareketliliği başladı. Sevdiklerini bu yıl da unutmak istemeyenler kolye, bileklikleri tercih ederken, evlenmeyi düşünen gençler ise en çok tektaş yüzükleri tercih ediyor.

Kuyumcu Emirkaan Tozduman, “Her yıl olduğu gibi bu yıl da satışlara Sevgililer Günü’nün etkisi var. İşlerde biraz hareket oldu. Şu an iyi geçecek gibi görünüyor.

Genel olarak en çok kolyeler, bileklikler satılıyor. Pırlantaya normale göre biraz rağbet artıyor. Onun dışında saat modellerimiz var. Onlara da talep oluyor ama genel olarak dediğim gibi kolye, bileklik, ince ve tektaş tarzındaki yüzükler rağbet görüyor. Fiyatlarda biraz artış var.

Artıştan dolayı müşterilerimiz genelde hafif ürünlere yöneliyor. Biz de elimizden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyoruz. Yarın bizim için daha yoğun olacağını düşünüyoruz. Sevgililer birbirlerine hediye alsınlar. Erkekleri kuyumculara bekliyoruz. Bayanlar da artık güzel bir tercih yaparlar” dedi.

“BU YIL SATIŞLAR DAHA HAREKETLİ”
Kuyumcu Emin Teke de, “Satışlar çok beklediğimiz gibi değil. Biraz ufak hareketlilik var. En çok tektaşlar ilgi görüyor. Tektaşları evlenmeyi düşünen gençler alıyor.

Bu yıl satışlar biraz daha hareketli. Bu sezonun biraz iyi geçmesinden dolayı insanların cebinde biraz daha fazla var ki altına yöneliyorlar.

Yarın satışların yoğunlaşmasını beklemiyorum. Bizim insanımız Sevgililer Günü’nde son güne altını bırakmaz. İlk günden alır. Son gün alan çiçekçilerdir” diye konuştu.