Alanyamız için güzel şeyler yapacağız

CHP Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Muhittin Böcek, partisinin Alanya'daki teşkilatı ile bir araya geldi.
Muhittin Böcek, Antalya'yı hep birlikte yöneteceklerini söyledi.

CHP Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı Muhittin Böcek, partisinin Alanya’daki teşkilatı ile bir araya geldi.

CHP İlçe Teşkilatı’nda İlçe Başkanı Sefa Çorbacı ve partililerle bir araya gelen Muhittin Böcek, başkan seçilmesi durumunda hiçbir belediye ve kurumla kavgalı olmayacaklarını ve Antalya’yı birlikte yöneteceklerini söyledi.

Parti binasında önce konuşan İlçe Başkanı Sefa Çorbacı, seçime yaklaşık 3 ay kaldığını hatırlattı. Çorbacı, “Bu seçim çalışmalarımız 1 Ocak’tan itibaren tüm hızıyla devam edecektir.

Bugün de hayatını siyasete adamış, Konyaaltı Belediyesi’nde birçok başarılı işler başarmış ve belki de Türkiye’nin en başarılı belediyesi olan Konyaaltı Belediyesi’ni 20 yıldır ekibiyle birlikte yöneten Muhittin Böcek, CHP Antalya Büyükşehir Belediye Başkan Adayı olarak atandı. Kendisi de aramızda. Bundan sonraki süreçte hep beraber, koordineli bir şekilde çalışacağız” dedi.

“HEP BİRLİKTE KAZANACAĞIZ”

Muhittin Böcek de, “Antalya’da aday olarak aranızdayım. Alanyamız güzel ilçelerimizden birisi. Bugün Alanya’ya 34’üncü gelişim. 25 yıllık Antalya’da çalışmamızın sonucunda genel merkezimiz bu konuda böylesi bir görev vermiştir.

Bu görevi başta gençlerimiz, kadınlarımız olmak üzere tüm partidaşlarımızla, yönetimlerimizle beraber hep birlikte daha güzel şeyler yapacağız. Hep Antalyamız, Alanyamız için daha güzel şeyler yapacağız.

Yaklaşık yeni yıl itibarı ile 90 günlük bir süreç var. İnşallah bu 90 günlük süreçte ‘Biz birlikte yaparız’ sloganıyla yola çıktığımız güzel bir yönetim anlayışıyla, kimseyi ötekileştirmeden, dün kimin hangi partiye oy verdiğini düşünmeden hep ileri bakacağız. Biz Alanya’yı ittifak içerisinde, Antalyamızı hep birlikte kazanacağız. Biz birlikte güzel şeyler yapacağız” diye konuştu.

“KENDİ BELEDİYEMİZ GİBİ DAVRANACAĞIZ”

Büyükşehir Belediye Başkanı seçilmesi durumunda Alanya’da kim başkan olursa olsun ilçeden alınan yetkileri devredip devretmeyeceği sorulan Böcek, “Hep siyasi partiler iktidar olmak için var olur.

Yerel yönetimler de öyledir ancak ittifaklar da o öyle yapılır ancak belediye ile ilgili vatandaşa saygı duymak durumundayız. İlçelerimizde belediye başkanı arkadaşlarımız olacaktır.

Olmadığı takdirde oradaki seçmene saygı duyacağız. Oradaki belediyeyi de kendi belediyemiz gibi kucaklayacağız. Biz bu ayrışımı, kavgayı bitireceğiz. Hiçbir şekilde siyasi davranmayacağız.

Burada Alanya için çalışacağız. Alanyamızda vatandaş kimi takdir etti o belediye başkanı arkadaşımızla birlikte yapacağız. Güzel Antalyamızda güzel yönetimler oluşturarak hizmet edeceğiz. Hiç kimseyi ötekileştirmeyeceğiz. Kendi belediyemizden gibi davranacağız. Bu konuda hiçbir kimsenin endişesi olmasın” ifadelerini kullandı.

“NE YAPILMASI GEREKİYORSA YAPACAĞIZ”

Büyükşehir Yasası ile ilgili soruyu cevaplayan Böcek, “Biz hep bilikte köylerimize ne yapılması gerekiyorsa onları da yapacağız. Burada Alanya demek turizm demek. Tarım, ticaret var. Hepsini hep birlikte yapacağız” dedi.

“TAŞIYANLAR DA TAŞINANLAR DA MUTLU OLACAK”

Ulaşımla ilgili yapacakları sorulan Böcek, “Ulaşımın içinden geliyorum. Ulaşımla ilgili yapmış olduğumuz çalışmalardan sadece bir bölüm yararlanmayacak.

Bizde ulaşım sektöründe görev yapan otobüsçü, minibüsçüler de taşınanlar da mutlu olacak. Hep birlikte ortak noktada buluşacağız. Güler yüzle yöneteceğiz. Biz barış huzur içerisinde, hiçbir belediye, kurum kuruluş ile kavga etmeden gereğini yapacağız” diye konuştu.