Alanya’daki 3 kuyumcuyu soyan hırsızlar yakalandı

Alanya'da 3 ayrı kuyumcu dükkanı soygunu gerçekleştiren 4 zanlı, Alanya Cumhuriyet Başsavcılığı talimatıyla kurulan özel ekip tarafından İstanbul ve Aydın'da düzenlenen operasyonlarla yakalandı. Zanlılar ifadelerinin ardından çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak ceza evine gönderildi.

Alanya’da 3 ayrı kuyumcu dükkanı soygunu gerçekleştiren 4 zanlı, Alanya Cumhuriyet Başsavcılığı talimatıyla kurulan özel ekip tarafından İstanbul ve Aydın’da düzenlenen operasyonlarla yakalandı. Zanlılar ifadelerinin ardından çıkarıldıkları mahkemece tutuklanarak ceza evine gönderildi.

Alınan bilgiye göre ilk olay, Saray Mahallesi’nde bulunan bir kuyumcuda meydana geldi. Gece vakti kepenk kıran zanlılar içeriden yüklü miktarda altın ve para çalarak ayrıldı.

Aynı zanlılar bu olayın hemen ardından Avsallar Mahallesi’nde bulunan bir kuyumcuyu daha soydu ve kayıplara karıştı. Zanlıların bir sonraki adresi ise Mahmutlar Mahallesi oldu.

Burada bulunan kuyumcu dükkanına da kumanda yardımıyla giren zanlılar yine yüklü miktarda altın ve para çalarak kaçtı. Başsavcılık tarafından verilen talimatla polis tarafından kurulan özel ekip zanlıları yakalamak için çalışma başlattı.

300’ün üzerinde kamera kaydı inceleyen polis ekipleri zanlıların kimlik bilgilerini tespit etti. V.K., E.K. ve M.Ç. İstanbul’da yakalanırken, H.K. adlı suç ortakları ise Aydın’ın Kuşadası İlçesi’nde yakalanarak gözaltına alındı.

Haklarında “Hırsızlık ve suç işlemek için örgüt kurmak“ suçlarından işlem yapılan ve ifadelerinin ardından adliyeye sevk edilen zanlılar tutuklanarak Alanya L Tipi Kapalı Ceza İnfaz Kurumu’na gönderildiler.