İYİ Parti’nin Alanya adayı resmen açıklandı

İYİ Parti Genel Merkezi tarafından Alanya Belediye Başkan Adayı Abdullah Sönmez olarak açıklandı.

İYİ Parti Genel Merkezi tarafından Alanya Belediye Başkan Adayı Abdullah Sönmez olarak açıklandı.

Uzun süredir ilçede Adem Murat Yücel’in rakibi olmasına kesin gözüyle bakılan Abdullah Sönmez’in İYİ Parti’nin Alanya Belediye Başkan Adayı olduğu resmen açıklandı.

Parti binasında adaylık açıklaması için yapılan toplantıda konuşan İYİ Parti İlçe Başkanı Yücel Apaydın, “Bugün itibari ile beklediğimiz haberi genel merkezimizden aldık. Sayın Abdullah Sönmez İYİ Parti Alanya Belediye Başkan Adayı. Bu hepimizin beklediği bir haberdi yaklaşık 50 gündür.

Yücel Apaydın, Abdullah Sönmez
Yücel Apaydın, Abdullah Sönmez

Saha çalışmalarımıza birlikte devam ediyorduk zaten gönlümüzde adayımız Sönmez’di. Bu günden itibaren resmen açıklandı çalışmalarımıza başlayacağız” dedi.

“HEP BİRLİKTE GÜLEN YÜZLERİ GÖRECEĞİZ”

İYİ Parti Alanya Belediye Başkan Adayı Abdullah Sönmez de, “İYİ Parti ve CHP’nin destekleri ile adaylığımız açıklanmış durumda. Allah izin verirse bu şehirde hiçbir siyasi parti ayrımı yapmadan en güzel hizmeti vereceğiz.

Gülen bir yüz gülen bir şehir yapacağız Allah’ın izni ile. Yücel Apaydın başkanıma da çok teşekkür ediyorum. 31 Mart akşamı hep birlikte gülen yüzleri göreceğiz” diye konuştu.

İYİ Parti'nin Alanya adayı resmen açıklandı

“SEVİLEN SAYILAN İNSANLAR OLACAK”

Toplantıda gazeteciler tarafından sorulan “Belediye meclisi nasıl oluşacak?” şeklindeki soruyu yanıtlayan Apaydın, “Tahmin ediyorum fermuar sistemi uygulanacak. Fakat biz ortak akıl oluşturduk zaten. Prensiplerimiz ve görüşlerimiz ortak.

Listeyi yaparken hangi partide olduğuna bakmadan tabanda karşılığı olan kişilerden yapacağız. Abdullah Sönmez Konaklı’yı Konaklı yaptı bunu herkes biliyor. Listede gerçekten tabanda karşılığı olan insanlar tarafından sevilen, sayılan liyakatli insanlar olacak” ifadelerini kullandı.

SEÇİM SLOGANINI DA AÇIKLADI

Seçim sloganı sorusunu da cevaplayan İYİ Parti İlçe Başkanı Apaydın, “Herkes güneşe dönecek yüzü gülecek” Dedi. Apaydın, slogan ve çalışma detaylarının daha sonra belirleneceğini ifade ederek, “Detaylar sonra belirlenecek.

Karşılıklı adaylar desteklenecek. Detaylara daha sonra girilecek. Ortak çalışma alanı nasıl olacak. Slogan ve saha çalışmaları netleştikten sonra deklare edilecek” açıklamasını yaptı.

“YÜCEL KÖTÜ DEMİYORUZ”

Geçmiş dönemde birlikte çalıştıkları Adem Murat Yücel ile ilgili de açıklamalarda bulunan Apaydın, “Adem Murat Yücel bizim çalışma arkadaşımız geçmişten. Kimse kimseye bel altı vurmadan bir seçim süreci yaşanacak.

Kötü anlamda siyaset yapmayacağız. O arkadaşlar da bizimle gelecekte bir araya gelebilir. 2 sene önce birbirini bir kaşık suda boğacak insanlar şimdi birlikte siyasette uzun kavgalar olmaz. Biz Adem Murat Yücel kötü demiyoruz, Abdullah Sönmez daha iyi yönetecek diyoruz” diye konuştu.

“RAKİPLERİMİ ELEŞTİRMEDİM”

Son olarak açıklamalarda bulunan Sönmez ise, “Geçmiş dönemde 10 yıl konaklıda başkanlık yaptım. Hiçbir rakibimi eleştirmedim. Biz bu şehirde İYİ Parti, CHP, AK Parti ve MHP fark etmez. Biz herkesin oyuna talibiz herkese hizmet edeceğiz. Hedefimiz bu şehirde başarıya ulaşmak” ifadelerini kullandı..