Gökbel’in 3 yıldır değişmeyen başpehlivanı: Ali Gürbüz

Gökbel'in 3 yıldır değişmeyen başpehlivanı: Ali Gürbüz

Geleneksel Gökbel Yağlı Pehlivan Güreşleri’ne bu yıl da rekor bir katılım oldu. Aralarında Kırkpınar başpehlivanlarının da yer aldığı yaklaşık 800 sporcu Gökbel Er Meydanı’nda çetin bir mücadele sergiledi. Ali Gürbüz, 3. kez üst üste Gökbel Başpehlivanı oldu.

Gökbel'in 3 yıldır değişmeyen başpehlivanı: Ali Gürbüz 3
Ali Gürbüz’ün madalyasını Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel takti.

38 BAŞPEHLİVAN VE 700 GÜREŞÇİ YARIŞTI

Kırkpınar Güreşlerini aratmayan Gökbel Güreşleri’nde Kırkpınar’ın efsane başpehlivanları kol bağladı. Er meydanına çıkan Kırkpınar’ın başpehlivanları Orhan Okulu, Ali , Gürbüz, Mehmet Yeşil Yeşil, İsmail Balaban, Hamza Köseoğlu, Osman Aynur, Faruk Akkoyun, Mustafa Batu, Ünal Karaman, İsmail Koç, Kürşat Korkmaz, Kemal Karaloğlu, Fatih Atlı, Serhat Gökmen, Tanju Gemici, Hasan Cengiz, Ramazan Barcın, İsmail Erkal, Hüseyin Demir, Sermet Bulut, Furkan Durmuş Altun, Turan Balaban, Ali Rıza Kaya, Ali Altın, Ekrem Yavuz, Osman Özgür, Ali Gökşen ve Fatih Çakıroğlu gibi isimler kura çekimleri sonucu birbiriyle eşleşti. Başpehlivanlarla birlikte 800 güreşçi Gökbel‘de kıran kırana bir mücadele verdi. Günün sonunda ise Kırkpınar Başpehlivanı Ali Gürbüz ile İsmail Balaban mücadele etti. Mücadelenin sonunda rakibi Balaban’ı geçen Gürbüz, 3. kez üst üste Gökbel Başpehlivanı oldu.

Gökbel'in 3 yıldır değişmeyen başpehlivanı: Ali Gürbüz 1
800 güreşçi yarıştı.

14 BRANŞTA GÜREŞTİLER

14 branşta gerçekleştirilen güreşlerde sporcular kıyasıya mücadele etti. Sporcular, Minik 1, Minik 2, Minik Teşvik 1, Teşvik 2, Tozkoparan, Ayak, Deste Küçük Boy, Deste Orta Boy, Deste Büyük Boy, Küçük Orta Küçük Boy, Küçük Orta Büyük Boy, Büyük Orta, Başaltı Boyu ve Baş kategorisinde güreş tuttular. Organizasyonun sonunda dereceye giren sporcular kupa ve madalyalarını Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel ve protokol üyelerinden aldılar.

Gökbel'in 3 yıldır değişmeyen başpehlivanı: Ali Gürbüz 4
Gökbel Er Meydanı sıkı mücadelelere sahne oldu.
Gökbel'in 3 yıldır değişmeyen başpehlivanı: Ali Gürbüz 2
Madalya töreninde pehlivanlar ve protokol bir aradaydı.