Gazipaşa’da son engel ortadan kalkıyor

Antalya’da Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile görüşen Gazipaşa Belediye Başkanı Adil Çelik, ilçeye otel yapılamamasının önündeki son engel olan 1000-5000’lik koruma amaçlı imar planı değişikliğinin yılbaşına kadar onaylanacağı sözü aldı.

Antalya’da Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum ile görüşen Gazipaşa Belediye Başkanı Adil Çelik, ilçeye otel yapılamamasının önündeki son engel olan 1000-5000’lik koruma amaçlı imar planı değişikliğinin yılbaşına kadar onaylanacağı sözü aldı. Çelik Koru Sahil Projesi içinde yıl sonuna kadar 2 milyon hibe desteği almayı başardı.

Gazipaşa Belediye Başkanı Dr. Adil Çelik, Antalya’da, Çevre ve Şehircilik Bakanı Murat Kurum’un başkanlığında Antalya Valisi Münir Karaloğlu, AK Parti İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel, ilçe belediye başkanları ve bakanlık bürokratlarının katılımıyla gerçekleşen toplantıya katıldı.

Adil Çelik

Dosyasında Kahyalar, Koru ve Kızılin’de koruma amaçlı imar planı değişikliği, TOKİ, Kentsel Dönüşüm gibi konuların yanı sıra, Koru Sahil Projesi ve Hacı Musa Çayı düzenleme çalışması kapsamında yapılacak bisiklet yolu için hibe destek talebi konularının yer aldığı Başkan Çelik, dosyayı Bakan Kurum’a takdim etti. Bakan Kurum ile görüşen Başkan Çelik, sunduğu tüm projeler için destek aldı.

Münir Karaloğlu, Murat Kurum, Menderes Türel

Gazipaşa’ya ilçenin kaderini değiştirecek müjdelerle dönen Çelik, Bakan Kurum ile yaptığı görüşmenin detaylarını anlattı. Görüşmenin son derece faydalı geçtiğini ve Kurum’un sunduğu tüm projeleri beğendiğinin altını çizen Çelik, “Sayın  bakanımıza Koru Sahil Düzenleme projemizi sunarak, projeye başlamamız için hibe desteği istedim.

Gazipaşa’da son engel ortadan kalkıyor

Projeyi inceleyen ve çok beğenen bakanımız, bizlere bu yılın sonuna kadar yani iki hafta içerisinde projeye başlamamız için 2 milyon TL hibe destek vereceğini söyledi. Projeye hemen başlamamız talimatını veren bakan bey aynı proje için 2019 yılında da hibe desteği verilmesi için bürokratlarına talimat verdi. Bakan Kurum ayrıca ilçemize yaptığımız bisiklet yolları için bizzat şahsıma teşekkür etti” dedi.

Gazipaşa’da son engel ortadan kalkıyor


HACI MUSA ÇAYI PROJESİNE DESTEK SÖZÜ

Hacı Musa Çayı Çevre Düzenleme Projesi için de Bakan Kurum ile görüştüklerini söyleyen Çelik, “Bakanımız bu konuda da bizleri geri çevirmedi. 2019 yılı Şubat ayında bakanlığın onayına sunacağımız proje kapsamında 1900 metrelik bisiklet yolu ve koşu parkuru için bizlere hibe destek sözü verdi” diye konuştu.

Gazipaşa’da son engel ortadan kalkıyor

 OTEL YAPIMININ ÖNÜNDEKİ SON ENGEL KALKIYOR

Görüşmenin en önemli konusu ise Koru, Kahyalar ve Pazarcı (Kızılin) mahallelerindeki 5000 ve 1000’lik Koruma Amaçlı İmar Planı değişikliği oldu.

Gazipaşa ve Antalya Büyükşehir belediyelerinin düzenlediği planın ilçe için hayati bir öneme sahip olduğunu belirten Çelik, “Plan değişikliğinin önemini bakan beye bizzat anlattım.

Gerekli incelemeyi yapan bakan bey, planın yılbaşına kadar onaylanması için bürokratlarına talimat verdi. Planın onaylanmasıyla birlikte ilçemize büyük otellerin yapılmasının önündeki son engel de kalkmış olacak.

GAZİPAŞA ÇAĞ ATLAYACAK

Bakan Kurum’a Gazipaşa’ya gösterdiği ilgi ve verdiği çok önemli desteklerden ötürü ilçesi adına şükranlarını ileten Başkan Çelik, “Bakanımız verdiği sözler ve talimatlarla ilçemizdeki çok önemli projelerin önünü açtı.

İnşallah bu projeleri hayata geçirdiğimizde Gazipaşa çağ atlayacak vizyon projelere kavuşacak. Gelecek günler çok güzel olacak, 2019 Gazipaşa’nın yılı olacak. Durmak yok hizmete devam” dedi.