Eski eşyaların geliri öğrencilere gidecek

ALKÜ gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projeleriyle de adından söz ettirmeye devam ediyor.

ALKÜ gerçekleştirdiği sosyal sorumluluk projeleriyle de adından söz ettirmeye devam ediyor.

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Rektörü Prof. Dr. Ahmet Pınarbaşı’nın eşi Meryem Pınarbaşı önderliğinde hayata geçirilen “Geri Dönüşüm Atölyesi” birbirinden güzel ürünler vermeye başladı.

Eski eşyaların gelirin öğrencilere gidecek

Ahşap malzemelerden artık gazetelerle yapılan süs eşyalarına, dekoratif ürünlerden bez bebeklere, keçe çantalardan mefruşat ürünlerine kadar geniş bir yelpazede üretim yapılan atölyede hem atık malzemeler tekrar hayat bulacak hem de elde edilen ürünlerin geliri ile ihtiyaç sahibi öğrencilere burs desteği verilecek.

ALKÜ’lü akademik ve idari kadın personelin basit ya da eski malzemelerle ürettikleri ürünler düzenlenecek olan kermes ile Alanyalıların beğenisine sunulacak. Elde edilen gelir ile ihtiyaç sahibi öğrenciler başta olmak üzere çeşitli yardım kuruluşlarına da destekler verilecek.

Eski eşyaların gelirin öğrencilere gidecek

Atık veya kullanılmış malzemelerden her türlü el işçiliği ile elde edilen ürünlerin imal edildiği üretim atölyesini ziyaret eden ALKÜ Rektörü Prof. Dr. Ahmet Pınarbaşı, ALKÜ’lü kadınların el emeği göz nuru ürünlerine hayran kaldı.

Ziyareti sırasında imal edilen ürünler hakkında da bilgiler alan Rektör Pınarbaşı, “Tüketim çılgınlığın had safhaya ulaştığı dünyamızda atıklar dünyamız ve gelecek nesiller için tehlike arz etmeye başladı.

Ne kadar az atık üretir, bu atıkları da çevreye atmak yerine ne kadar çok geri dönüşüm ile yeniden kullanıma sunarsak o kadar hayırlı ve iyi bir iş yapmış oluruz” dedi. Rektör Pınarbaşı ziyareti sırasında artık gazetelerden imal edilmiş, kapı süsü olacak bir şapkayı da boyayarak personeline destek oldu.