CHP yerel seçim için kolları sıvadı

CHP İlçe Başkanı Sefa Çorbacı, Türkiye’de ilk defa üretimin ve turizm gelirlerinin tavan yaptığı dönemde ekonomik kriz çıktığını söyledi.
Sefa Çorbacı

CHP İlçe Başkanı Sefa Çorbacı, Türkiye’de ilk defa üretimin ve turizm gelirlerinin tavan yaptığı dönemde ekonomik kriz çıktığını söyledi.

Parti binasında açıklamalarda bulunan Çorbacı, “Yarın (5 Eylül) yapılacak olan ‘İlçe Başkanları Toplantısı’na katılmak için Antalya’da olacağım. Görüşmenin ardından gündeme dair geniş bir açıklama yapacağız.

Yarınki toplantıda yaklaşan yerel seçimlerde partimizin aday belirleme kriteri başta olmak üzere halkımızı ilgilendiren birçok konuyu gündeme taşıyacağız. Seçimlerin hemen ardından yükselen döviz kurları, halkımızın belini büken hayat pahalılığı, akaryakıt ve elektrik başta olmak üzere her hafta yapılan fahiş zamlar, asgari ücretin dolar bazında yüzde 50 kayba uğraması, esnafın içler acısı durumunu, çiftçinin, işsizin halini gündeme taşıyacağız.

Bana 100 gün verin her şey güzel olacak diyerek oy alıp 40’ı çıkmadan hayatı yüzde 100 pahalılandıran siyasi yönetime halkın feryadını nasıl duyurabiliriz bunu tartışacağız. Yeni eğitim döneminde bir silginin 2 TL olmasını, bir kurşun kalem ve defterin bile aileye büyük yük getiriyor olmasının çözüm yollarını arayacağız.

Türkiye’de ilk defa üretimin ve turizm gelirlerinin tavan yaptığı dönemde maalesef ekonomik kriz çıkmıştır. Bu gidişat kara kışa işarettir. Allah halkımızın yardımcısı olsun ama bu sistemi ülkeye dayatıp memleketi perişan edenlere sesinizi duyurmaya çalışacağız.

Bölgemizin sıkıntılarını biliyoruz. Bunları dile getirip çözümü için çaba göstereceğiz. Başta da belirttiğim gibi toplantının ardından kapsamlı bir açıklama yapacağız” dedi.

“ŞU ANDA NET BİR ŞEY YOK”

Toplantıda adaylar konusunda isim belirtilip belirtilmeyeceği sorulan Çorbacı, “24 Haziran seçimlerinden sonra ilçe örgütü olarak yaptığımız birkaç çalışma var. Bunların bilgisini vereceğiz.

Partililerimizle yaptığımız istişarelerin sonucunda olabilecek başkan adaylarının da aday adaylarının da isimlerini vereceğiz ama şu anda net bir şey yok. Kısacası ilçe örgütü olarak yaptığımız görüşmeleri Antalya’ya bildireceğiz” diye konuştu.

“ALANYA BELEDİYESİ’Nİ KAZANACAĞIZ”

Aday adayları konusunda bir görüşme gelip gelmediği sorulan Çorbacı, “Şu anda resmi bir başvuru yok. Daha 7 ay var. Görüştüğümüz isimler var.

En yakın zamanda başvuru olursa ya da herhangi bir açıklama olursa mutlaka açıklayacağız. Önce Alanya’yı sonra Antalya Büyükşehir Belediyesi’ni kazanacağız. Buna yürekten inanıyorum” ifadelerini kullandı.