Çorbacı 10 yıl geçti il sözü tutulmadı

CHP İlçe Başkanı Sefa Çorbacı, Erdoğan’ın ‘1. Lige çıkın sizi il yapalım’ sözünü hatırlattı. Çorbacı verilen sözün hala tutulmadığını söyledi.

CHP İlçe Başkanı Sefa Çorbacı, Erdoğan’ın ‘1. Lige çıkın sizi il yapalım’ sözünü hatırlattı. Çorbacı verilen sözün hala tutulmadığını söyledi.

CHP İlçe Teşkilatı Haftalık Olağan Yönetim Kurulu Toplantısı gerçekleştirildi. Parti binasındaki toplantıda gündem hakkında açıklamalarda bulunan CHP İlçe Başkanı Sefa Çorbacı, parti olarak cuma günü saat 10.00’da vatandaşlara aşure ikramları olacağını söyledi.

Çorbacı, “Bu haftaki toplantımızda 2 önemli konuya değineceğiz. İlki fahiş elektrik faturalarıyla ilgili. Biliyorsunuz tüm ülkemizi yakından ilgilendiren fahiş elektrik faturları. Diğeriyse, Alanyamızla ilgili. Vatandaşlarımızın hayat şartları her geçen gün daha da ağırlaşıyor. Bu şartları ağırlaştıran en büyük faktör ise kapı aralarımıza sıkıştırılan elektrik faturaları ile cüzdanlarımızdan boşaltılan bedellerdir. Buradan iktidarın temsilcisine soruyoruz. İletim bedeli, dağıtım bedeli, kayı- kaçak bedeli, hizmet bedeli, sayaç okuma bedeli adı altından tahsil edilen paralar helal midir? Elektrik kurumu özelleşmeden önce devletin tahsil etmediği bu bedelleri özel şirket hangi cüretle, sırtını kime dayayarak tahsil etmektedir? Vatandaşın tüm feryadına rağmen iktidarın temsilcileri neden sus pus olmuşlardır? Her konuda bir fikri olup hiçbir lafın altında kalmayanların bu soygun karşısında neden sesleri çıkmıyor? AK Parti İlçe Başkanı’ndan bu mağduriyetin çözümü için bir an önce adım atmasını istiyoruz. Kendileri de bu tür şikayetler yapılmıştır ama ben buradan bir defa daha hatırlatayım istedim. Umarım sayın Mustafa Toklu kamuoyunu tatmin edecek bir açıklama yapar. Bunun da takipçisi olacağız” dedi.

“HERKES KENDİ MİLLETVEKİLİNE KANUN TEKLİFİ VERDİRSİN”

İkinci konunun Alanya’nın il olmasıyla ilgili olduğunu aktaran Çorbacı, “Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan Başbakan iken 29 Temmuz 2009’da Alanya Belediyesi’ni ziyarete gelmişti. Kendisine hediye hediye 82 sırt numaralı formayı aldıktan sonra ‘1 Lige çıkın sizi il yapalım’ demişti. Alanyaspor’un 1. Lige çıkması nerden baksanız 3 yıl oldu. Aradan nerede ise 10 yıl geçti ama bu söz hala tutulmadı. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin ve gene başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu’nun da bu konuda verdiği sözler var. Buradan Alanya’daki siyasi partilerin ilçe başkanlarına bir teklifte bulunuyorum.  Yerel seçimlerde çıkaracağınız adaylar seçim bildirgesinde birinci öncelik olarak ‘Alanya’nın il olması için çalışacağım’ maddesini eklesin. Yerel seçimlerin ardından ilçe başkanları olarak meclise gidelim ve herkes kendi milletvekiline kanun teklifi verdirsin. Bu konuda iktidar partisi ve ortağı samimi ise, biz her tülü yanlarında oluruz. Bu sayede büyükşehir uygulamasıyla bölük pörçük olan şehrimizi kurtarır ve tek elden halkımıza hizmette bulunuruz. CHP olarak biz hazırız ve hodri meydan diyoruz” diye konuştu.