CHP Alanya İstanbul’daki seçim için harekete geçti

CHP İlçe Teşkilatı, Yüksek Seçim Kurulu'nun (YSK) İstanbul seçimlerini iptal etmesinin ardından 23 Haziran'da gerçekleştirilecek seçimler için Alanya'dan otobüs kaldıracak.
Çağdaş Erdem

CHP İlçe Teşkilatı, Yüksek Seçim Kurulu’nun (YSK) İstanbul seçimlerini iptal etmesinin ardından 23 Haziran’da gerçekleştirilecek seçimler için Alanya’dan otobüs kaldıracak.

İlçe teşkilatında açıklama yapan CHP İlçe Gençlik Kolları Başkanı Çağdaş Erdem, “YSK tuhaf bir kararla 3 tane oy pusulasının 1 tanesini geçersiz, 2 tanesini geçerli kıldı ve bu tuhaf kararın nasıl ve neden alındığını ortaya koydu.

Bizler Türkiye Cumhuriyeti’nin bütünlüğüne inanıyoruz. Hiçbir zaman ülkemizi darboğaza sokacak çalışmalarda bulunmuyoruz. Bütün baskı ve dayatmalara rağmen İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanlığı’nı kazanan Ekrem İmamoğlu’na günlerce kazandığı mazbatasını vermeyip hukuk ve adaleti hiçe sayan bir anlayış dün usülsüzce bir karara imza atmıştır.

Ama biz yılmadan çalışacağız. 23 Haziran’da İstanbul’a biz de destek vereceğiz. Alanya’dan oy kullanmaya gitmek isteyen, ikameti İstanbul’da olup şehir dışında yaşayan ve durumu olmayan öğrenci arkadaşlarımızın gidiş dönüş yol masraflarını karşılayacağız” dedi.