Bizim takıma yazık olmuş

Aytemiz Alanyaspor Teknik Direktörü Sergen Yalçın, VAR Sistemi’ni yorumlamada hakemlerin hata yaptığını söyledi.

Cengiz Aydoğan Tesisleri’nde Turuncu-Yeşilli takımın antrenmanı sonrasında açıklamalarda bulunan Aytemiz Alanyaspor Teknik Direktörü Sergen Yalçın, “Son haftalarda tabi dışarıdan görünen saha içerisinde VAR Sistemi olmasına rağmen çok ciddi hatalar olması herkesi sıkıntıya sokuyor.

Çünkü ligin her bölgesinde bir savaş var. İşte aşağıda bir savaş, yukarıda bir savaş, UEFA’ya gitmek isteyen takımlar ayrı bir savaş. Mücadele gücü yüksek bir lig geçiyor. Hakem arkadaşlara ve VAR Sistemine güveniyoruz.

Onlardan hiçbir şüphemiz yok ama ortada yapılan hatalarda var. Kendi açımızdan son Göztepe maçında maçtan sonra açıklama yapmadım. Çünkü pozisyonları izlememiştim yorumda bulunmadım ama izledikten sonra maalesef bizim takıma da yazık olmuş.

Göztepe maçında üç kere VAR’a gidip bir kırmızı kartı ki yüzde yüz kırmızı kart ilk yarıdaki pozisyon, onu göstermemesi. Son dakikada iki oyuncumuza birden şarj yapılması kendine avantaj sağlanıp gol atılması.

Yani bu tür şeylerin es geçilmesi tabi bizim de canımızı sıkmadı değil. Sıktı biraz ama birçok takımın başına böyle şanssızlıklar geliyor. Burada hakemlerin dürüstlüğünden şüphe etmiyorum ama biraz sanki VAR’ı yorumlamada biraz problem oluyor.

Yorumlama hatası yapıyor hakem arkadaşlar, öyle görünüyor biraz. O yüzden artık ligin en zor dönemine giriliyor. Bu dönemde artık herkesin çok dikkatli olması lazım. Özellikle en çok da hakem arkadaşlara düşüyor.

Onların böyle gündeme gelmeleri böyle güzel giden bir ligde doğru değil. Yani o kadar gündeme gelmemeliler, verdikleri kararlarla Bizde geçen hafta nasibimizi aldık hakemden.

“KOLAY MAÇ OLMAYACAK”
Ama bu hafta farklı bakıyoruz. Güçlü bir takımla oynayacağız. Trabzonspor iyi bir takım, güçlü iyi oyunculardan kurulu bir ekip. İç sahada da iyi oynayan bir takım. Kolay maç olmayacak.

Tabi zor maç olacak bunun farkındayız. Biz de ona göre hazırlanıyoruz. Umarım bizim için iyi bir deplasman olur diye düşünüyoruz. Takım olarak işte iki tane cezalı oyuncumuz var. Dört sarı kart oldu, stoper ve sol bek mevkiinde iki oyunumuz cezalı duruma düştü ama oyuncu kadromuz var.

Orayı kapabilecek oyuncularımız var, diğer oyuncularımız da oraları kapatabilecek. Diğer oyuncularımız da o işleri yapabilecek kapasitede oyuncular. Bakalım iyi çalışıp hafta sonunu bekleyeceğiz.