Ozan Tufan Alanyaspor’da

Aytemiz Alanyaspor, Fenerbahçe’den 23 yaşındaki futbolcu Ozan Tufan'ı sezon sonuna kadar kiraladı. Ozan Tufan kendisini Turuncu-Yeşilli renklere bağlayan imzayı bugün tesislerde düzenlenen törende attı.

Aytemiz Alanyaspor, Fenerbahçe’den 23 yaşındaki futbolcu Ozan Tufan’ı sezon sonuna kadar kiraladı. Ozan Tufan kendisini Turuncu-Yeşilli renklere bağlayan imzayı bugün tesislerde düzenlenen törende attı.

İmza töreninde konuşan kulüp başkanı Hasan Çavuşoğlu, devre arasındaki ilk transferi bugün Ozan Tufan ile gerçekleştirdiklerini söyledi. Çavuşoğlu, “Ozan Tufan, son günlerde gündemde olan ve konuşulan bir isimdi.

Kendisine öncelikle camiamıza ‘hoş geldin’ diyorum. Ozan’ın kariyeri belli. Alanyaspor’a çok şey katacağına inandığımız için kendisini transfer ettik.

Kendisi de talipleri olmasına rağmen Alanyaspor’u tercih etti. Alanyaspor’u seçtiği için de kendisine teşekkür ediyorum. Ayrıca transfere büyük katkısı olan Ali Koç başkanıma da çok teşekkür ederim. Neticesinde Ozan Tufan sezon sonuna kadar Alanyaspor formasını giyecek. Transfer çalışmalarımızın da arkası gelecek” dedi.

“EN İYİ YERLERE GELECEĞİM”

Ozan Tufan ise “Başkan Çavuşoğlu ve Sergen hocama teşekkür ediyorum. Devre arasında 5-6 aylık bir süreçte kendi aralarında görmek istedikleri için teşekkür etmek istiyorum.

Başkanım ve hocamın beklentilerini fazlasıyla yerine getireceğimi belirtmek istiyorum. Futbolu çok özlediğimi, uzun süredir oynamadığımı, futbola hasret olduğumu buradan duyurmak istiyorum. Kendimi bu süreçte kafa, psikolojik ve fiziksel olarak iyi hazırladığımı düşünüyorum.

Bunu sahaya yansıtacağım ve bunun da Alanyaspor’a yansıyacağını düşünüyorum. En iyi yerlere geleceğimi düşünüyorum” diye konuştu.

Taraftara ilk mesajını sahada vereceğinin aktaran Tufan, “İlk mesajımı ilk maçta güzel bir şekilde vereceğim. Gönlüm ve içim rahat. Onlar da rahat olsunlar. İyi bir destekle güzel yerlere geleceğimizi düşünüyorum. Alanyaspor’un alt sıralar değil, üst sıralarda olması gerekiyor. Ben de elimden geleni yapacağım ve takımım bunu yapacaktır” dedi.