Emniyet müdüründen Hasan Çavuşoğlu’na hakaret iddiası

Aytemiz Alanyaspor Kulüp Başkanı Hasan Çavuşoğlu, Denizli İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir’in telefonda kendisine küfrettiğini iddia ederek yasal haklarını arayacağını açıkladı.

Kulüp binasında Denizli İl Emniyet Müdürü Mevlüt Demir’in Aytemiz Alanyaspor formalarını bastırıp dağıtmasıyla ilgili soruya cevap veren Hasan Çavuşoğlu, “Müdürün tabiki Alanyaspor formalarını bastırıp dağıtması etik değil, yasal da değil.

Tabiki müdürün talebelere, gençlere, öğrencilere sahip çıkması gayet doğal hakkı. Biz de bundan gurur duyarız ama bunu Alanyaspor’un formalarını bastıraraktan, dağıtaraktan, binlerce formayı bastırıp devletin makam aracının bagajına doldurup gelip burada her yerde önüne gelene dağıtmak da yani müdürümüz aslında hata yapmıştır.

Bunu aslında kulübümüzle istişare yapsa biz tabiki yardımcı oluruz. Tabi müdürün burda amacı sadece forma dağıtmak, müdürün amacı başka. Müdür siyaset yapacaksa herkes siyaset yapabilir. Kesinlikle hakkıdır.

İzinsiz Alanyaspor formalarını binlerce bastıraraktan herkese dağıtaraktan bu olmaz. Neticesinde bu Alanyaspor’un formalarının her türlü patenti, her şeyi Alanyaspor kulübüne ait ama bu kulübü hiçe saymıştır. O zaman şöyle bakalım, Konya’da Alanyaspor’un final maçı vardı. Süper Lig’e çıkma maçında ve Konya Emniyet Müdürü’ydü.

Ve bizim orda taraftarımız her tülü şeye maruz kaldı. Ve beni Alanyaspor Kulüp Başkanı olarak ne aradı ne sordu. Ne orda hoşgeldiniz dedi ne hiçbir ilgilenmedi bile.

O zaman nerdeymiş emniyet müdürü? Şimdi niye bunu yapıyor? Sizce niye yapıyor? Şimdi bunu iyi araştırmak lazım. Şimdi ondan sonra tabiki biz o gün emniyet müdürünü dedik madem bu işleri yapıyor, daha önce de teşkilat ilçe başkanları burada yaptılar.

Kulübe müracaat ettiler. Hep birlikte biz onlara temin ettik. Onlar dağıttılar taraftara. Ne güzeldi. Müdürün kendisini aradım. Sayın müdürüm, ben Hasan Çavuşoğlu.

Biz Alanya’da Alanyaspor Store açtık ama siz Alanyaspor’un formalarını izinsiz bir şekilde dağıtıyorsunuz demeye kalmadan bana söylediği net bir şekilde söylediği kelime şu. Söylemek istemiyorum ama ‘Sen kimsin lan şerefsiz, kapat telefonu.’

Arkasından daha ağır bir kelime kullandı ben o kelimeyi burada kullanmayacağım. Bu söylediği kelimeyi 3 tane devlet memuru, polis, bir tane ilçe başkanı, bir tane gazeteci, bir tane sivil vatandaş benle birlikte net bir şekilde müdürün bu şekilde söylediğini herkes duydu.

Bu çok ayıp bir şey. Bu olmaması gereken bir şey. Bu hakaret Alanyaspor Kulübü Başkanı’na ve yönetimine ve camiasına yapılan bir küfürdür, hakarettir.

Biz de hem şahsım adına suç duyurusunda da bulundum hem de kulübümüz adına da avukatlar yasal olmayan bir devlet memurunun suç işlediğini ve Alanyaspor Kulübü’nün haklarını izinsiz bir şekilde kullandığı için kulübümüz avukatları da dava yoluyla başvurdular.

Burda herkes şöyle algılıyor. Alanyaspor hata yapıyor. Alanyaspor hata yapmıyor. Alanyaspor yönetimi Alanyaspor’un haklarını ve hukuklarını savunuyor. Burada Alanyaspor adına birisi bir şey yapacaksa Alanyaspor Kulübü’ne müracaat etmesi lazım. Bizle görüşmesi lazım. Bizle görüştü de biz mi yardımcı olmadık?

Biz gidip de Denizli’ye, Denizli Emniyet Müdürü adına, Denizli adına bir çalışma yapıyor muyuz? Siz Alanyaspor formalarını bastırıyorsunuz 3-5 bin tane nasıl bastırdıysanız. Göğsüne de MD ismini yazıyorsunuz. Vatandaşa dağıtıyorsunuz.

Niçin? Sahip çıktığınızdan mı bu? Hayır. Sahip çıkacak olsanız bizimle beraber hareket ederdiniz. Siyasi amaçlar için Alanyaspor Kulübü’nü hiç kimse kullanmasın. Siyasette herkes istediğini yapabilir ama bu şekilde olmaz.

Biz de müdüre bunu güzel bir üslupla bunu sayın müdürümüz diye hitap ettik aldığımız cevabı da az önce söyledik. Taraftarın da herkesin de bu söylendiğini bilinmesini isterim.

Kimsenin Alanyaspor Kulübü’nün başkanına, Alanya’yı temsil eden, halkı temsil eden, biz nerden aldık bugün nerelere getirdik, bu şekilde emniyet müdürü de olsa bir başkası da olsa kimse o kelimeyi bize kullanamaz. Kimse kusura bakmasın biz de burada halkı temsil ediyoruz, Alanya’yı temsil ediyoruz” dedi.