Josef Sural sonsuzluğa uğurlandı

Kayseri'den Alanya'ya dönerken ilçe girişinde geçirdiği trafik kazasında yaşamını yitiren Josef Sural,  son yolculuğuna uğurlandı.

Kayseri’den Alanya’ya dönerken ilçe girişinde geçirdiği trafik kazasında yaşamını yitiren Josef Sural, son yolculuğuna uğurlandı.

Cengiz Aydoğan Tesisleri’nde düzenlenen törene Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu,  Antalya Valisi Münir Karaloğlu,  Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Muhittin Böcek,  Alanya Kaymakamı Mustafa Harputlu,  Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel,  ilçe protokolü,  takım oyuncuları ile çok sayıda taraftar katıldı.

Josef Sural sonsuzluğa uğurlandı

Törende önce konuşan Aytemiz Alanyaspor Kulüp Başkanı Hasan Çavuşoğlu, “Kaybettiğimiz için çok üzgünüz. Sizlere bugün acımızı paylaştığınız içi Türkiye’nin her yerinden gelen kulüp başkanlarımıza, siyasetçilerimize taraftarlarımıza ve bütün camiamıza sonsuz teşekkür ediyorum. Gerçekten acımız çok büyük.

Josef Sural sonsuzluğa uğurlandı

İlk defa ne söyleyeceğimi bilemediğim yerdeyim.hepinizden özür diliyorum. Josef Sural bizim ailemizin çok önemli,  çok değerli bir parçasıydı.

Josef Sural sonsuzluğa uğurlandı

Karakter olarak da çok kaliteli bir kardeşimizdi.dün akşamki geçirdikleri trafik kazasında 6 oyuncumuzun yaralandığı ve bir oyuncumuzun hayatını kaybettiği Josef Sural kardeşimizi bugün burada ebediyete uğurlayacağız.Camiamıza sabırlar diliyorum” dedi.

Josef Sural sonsuzluğa uğurlandı

“ADETA KAHROLDUK”
Dışişleri Bakanı Çavuşoğlu, Alanyaspor ailesinin çok kıymetli bir evladının kaybetmesinin üzüntüsünü yaşıyoruz. Sural’in ailesine, sevdiklerine, Alanyaspor camiasına, taraftarlarına, hocalarına başsağlığı diliyorum. Bugün telefonla görüştüğüm Çekya Dışişleri Bakanı Tomas Petricek’in kulübümüze ve Alanya halkına ve kulübüne, taraftarlarına baş sağlığı dileklerini iletmek istiyorum.

Josef Sural sonsuzluğa uğurlandı

Gerçekten adeta kahrolduk. Bugün kuzey Irak’ta resmi bir ziyaret için gittiğim Irak’ta bu üzüntü verici haberi başkanımızdan aldık. Cenazesinin ülkesine gönderilmesi için her türlü tedbiri aldık.

Josef Sural sonsuzluğa uğurlandı

Kulübümüze, taraftarlarımıza, tüm yetkililerimize valimize ve Alanya Belediye başkanımıza huzurlarınızda teşekkür ediyorum. Bu akşam, bu gece Antalya’dan İstanbul’a yarın sabah da ilk uçakla 7 civarında kalkacak uçakla Çekya’ya göndereceğiz.

Josef Sural sonsuzluğa uğurlandı

Ailesini de birazdan kendi uçağıma alıp Prag’a ulaştıracağız. Zaten ben Brastislava’ya gidiyorum. Bu arada Sparta Prag takımına da gösterdiği dayanışma için teşekkür ediyoruz. Prag’dan özel uçak ailesini almak için göndermek istediler. Kendilerine teşekkür ediyoruz.

Josef Sural sonsuzluğa uğurlandı

Sural’in ailesi artık bizim ailemizdir. Kendi ailemiz gibi her zaman sahip çıkacağız. Biz Sural’in ve ailesini çok sevdik. Tüm takım arkadaşları hocamız, taraftar, teknik ekibimiz çok sevmişti. Oynadığı futbol kadar efendiliğiyle sevildi. Onlar da Alanya’yı çok sevdi.

Taraftarları kulübü çok sevdi. Bu inşallah bu törenle kalmayacak. Hiç bir zaman bu kıymetli evladımızı unutmayacağız. ruhu şad olsun” diye konuştu. Öte yandan Sural’ın yaşamını yitirdiği kazada aracı kullanan E.A’nın tutuklandığı öğrenildi.