Cisse’den kaçırdığı penaltılar ile ilgili itiraf

Aytemiz Alanyaspor’da ve Senegal millî takımında forma giyen Papiss Cissé, yurt dışındaki liglerde penaltıları gole çevirebildiğini ancak ilk kez Türkiye’de bunun tersini yaşadığını söyledi.

Aytemiz Alanyaspor‘un Cengiz Aydoğan Tesisleri’nde devam eden antrenmanı sırasında açıklamalarda bulunan tecrübeli oyuncu Papiss Cissé, “Ligin ilk yarısında dediğiniz gibi gibi beş gol kaydetmiştim. Bu tamamen çalışmayla alakalı.

Ligin ikinci yarısında yeni hocamızın gelmesiyle birlikte bir ivme yakaladık. Şimdiden sekiz gole ulaştım. Bulunduğumuz yerin tadını çıkartmak istiyoruz. Daha önümüzde yedi maç daha var. Umarım daha büyük numaralara ulaşırım bu konuda” dedi.

“TÜRKİYE LİGİ GERÇEKTEN ZOR”
Türkiye ligini başka liglerle kıyaslarsa bu lig hakkında neler söyleyeceği sorulan Cisse,”Tabi bu zor bir soru oldu açıkçası. Elbette bir Premier League ya da bir Buundesliga değil fakat diğer liglerle karşılaştırdığımız zaman bir hayli zor olduğunu söyleyebilirim.

Çünkü yüksek mücadele var. Teknik var, taktik var. Dışardan ilk düşündüklerinde Türkiye ligi çok iyi olarak algılanamayabilir. Belki birçok insan bunun farkında değil ama dediğim gibi gerçekten gerçekten zor bir lig. Mücadeleci bir lig” diye cevap verdi.

“FUTBOLDA BU TARZ ŞEYLER VAR”
Ligde zor golleri attığı ama penaltıları kaçırmasıyla ilgili soruyu da cevaplayan Cisse,”Yani bazı arkadaşlarım benimle dalga geçiyorlar. Zor golleri atıyorsun ama penaltıları bir türlü gole çeviremiyorsun diye.

Açıkçası ilk defa başıma böyle bir şey geliyor. Çünkü gerek Fransa Ligi’nde, Almanya liginde, gerek İngiltere’de penaltıları gole çevirebiliyordum.

Hayatımda ilk defa böyle bir şey yaşıyorum. Türkiye’de başıma geldi. Hatta ilk penaltıyı kaçırdığım an maçtan önce antrenmanda 14’te 14’te yapmıştım ama çıktığımızda bir türlü çevirememiştim ve bütün iş orada başlamıştı. Ama futbolda bu tarz şeyler var. Umarım gelecekte bu tarz problemler yaşamam” ifadelerini kullandı.

“BU KONUDA BİR HEDEFİM YOK
Türkiye’de gol krallığında kendisini nerde gördüğü de sorulan Cisse, “Elbette açıkçası bu konuda bir hedefim ya da hırsım söz konusu değil. Çünkü tamamen takımın başarısına odaklanmış durumdayım.

Gol rakamı konusunda yukarda olmaktansa takımımın ligi yukarda bitirmesi benim tercihimdir. O yüzden açıkçası bu konuda bariz bir hırsım yok. Fakat takımımla birlikte takımımın ligde yukarda üst sıralarda yer alması ve benim de gol krallığında üst sıralarda yer almam beni mutlu eder elbette” dedi.