Alzheimerı yavaşlatmak elimizde

ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi ‘21 Eylül Dünya Alzheimer Günü’ kapsamında stant açarak vatandaşları alzheimer hastalığı konusunda bilgilendirdi.
Hastane personeli vatandaşlara alzheimer ile ilgili broşür dağıttı.

ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi ‘21 Eylül Dünya Alzheimer Günü’ kapsamında stant açarak vatandaşları alzheimer hastalığı konusunda  bilgilendirdi.

Bülent Adil Taşbaş
Dünya Alzheimer Günü nedeniyle hastanede bir etkinlik düzenlendi.

‘21 Eylül Dünya Alzheimer Günü’ nedeniyle ALKÜ Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi hastaları bilgilendirmek, alzheimer hastalığına dikkati çekmek ve farkındalık oluşturmak amacı ile hastanede bir stant açtı.

Stantta vatandaşlara alzheimer’dan korunma yöntemleri, hastalığın evreleri, risk faktörleri ve tedavi süreci anlatıldı.

Bülent Adil Taşbaş
Başhekim Bülent Adil Taşbaş, hastanedeki vatandaşlara alzheimer hakkında bilgiler verdi.

Hastane Başhekimi Prof. Dr. Bülent Adil Taşbaş, “Alzheimer hastalığını geri döndürmek mümkün değil ancak yavaşlatmak elimizde” dedi. Taşbaş, “Alzheimer yaşlılıkla beraber ortaya çıkan, başta unutkanlık olmak üzere çeşitli zihinsel ve davranışsal bozukluklara yol açan ilerleyici bir beyin hastalığıdır.

Bülent Adil Taşbaş

Alzheimer hastalığını tamamen engelleyemeyiz fakat yavaşlatmak elimizdedir. Ülkemizin nüfusunun yaşlanma hızı dikkate alındığında ileride en önemli sağlık sorunları arasında alzheimer hastalığı gösterilmektedir. Biz de bugün bu duruma dikkati çekmek, unutulanları hatırlamak, farkındalık oluşturmak adına hastane yönetimi olarak bir araya geldik” diye konuştu.

Alzheimerı yavaşlatmak elimizde