Alanya’yı hak ettiği yere getirelim

ALTSO'nun iftar programında konuşan Bakan Çavuşoğlu,
Mevlüt Çavışoğlu

ALTSO’nun iftar programında konuşan Bakan Çavuşoğlu, ” Alanya’nın sorunlarını ve ihtiyaçlarını hepimiz biliyoruz. Bundan sonraki süreçte el ele beraber Alanya paydasında hep birlikte çalışarak Alanya’yı hak ettiği yere birlikte getirelim” dedi.

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası’nın (ALTSO) geleneksel iftar programı düzenlendi. Club Olive Garden’daki iftara Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Alanya Kaymakamı Mustafa Harputlu, AK Parti İl Başkanı İbrahim Ethem Taş, Alanya Cumhuriyet Başsavcısı Yasin Emre, ALTSO Başkanı Mehmet Şahin,  ilçe protokolü, oda ve dernek temsilcileri ile odanın üyeleri katıldı.

Mehmet şahin, Mevlüt Çavuşoğlu

“TOPARLANMA SÜRECİ YAŞIYORUZ”
Programın açılış konuşmasını yapan Şahin,  “Sayın bakanımız her zaman olduğu gibi bizi şereflenditdi. Bu size Alanya’ya verdiği önemi gösteriyor. Biz çalışıyoruz. Çalışmaya devam ediyoruz.

İlk yıllarımız çok sıkıntılıydı. Globalde krizler vardı. Lavrov’un Alanya’ya gelmesi Alanya’nın marka değerini yükseltti. Bir yıldır ne yaptık? Toparlanma süreci yaşıyoruz.

Alanya'yı hak ettiği yere getirelim

“BİZ ÇOK PEŞİNDE OLMADIK”
Alanya’da dijital turizm zirvesi yaptık. Alanya’da Nordik Zirvesi oldu. Çok memnun ayrıldılar. Geçen yıl avokado ve muşmulanın patentini alacağız dedik. Başardık.

Mehmet Şahin, Mevlüt Çavuşoğlu, Mustafa Harputlu
Mehmet Şahin, Mevlüt Çavuşoğlu, Mustafa Harputlu

Aralıkta fahri konsolos oldum. Burada şehrin dinamikleri ile toplantılar yaptık Eğitimde de çalışmaya devam ediyoruz. Biz çok şov peşinde olmadık. Daha açılışını yapmadık. AHEP’in araç ihtiyacını karşıladık” dedi.

“ALANYA ORTAK SEVDAMIZ”
Bakan Çavuşoğlu da,  “Bu  sofra etrafında her yıl toplanıyoruz. Alanya sevdamız ortak paydamız. Alanya artık Türkiye’nin het köşesinde gelip tercih ettiği  bir şehir.  Alanya farkı ülkelerden gelip yerleşen dostlarımız da şehridir.

Alanya artık hepimizin. Alanya büyüyen bir şehir. Alanya’nın sorunlarını ve ihtiyaçlarını hepimiz biliyoruz. Bundan sonraki süreçte el ele beraber Alanya paydasında hep birlikte çalışarak Alanya’yı hak ettiği yere birlikte getirelim.

“ALANYA’YA DOĞAL GAZ GELECEK”
Üniversitelere sahip çıkalım. Üniversitelerin katkısı Alanya’ya son yıllarda hissedildi. Güzel bir haberim var. Enerji Bakanı geçenlerde aradı. Alanya programa alındı. İnşallah Alanya’ya doğal gaz gelecek.

“YÖNETEMEYECEĞİMİZ KRİZ YOK”
Bugün dünya çok hızlı değişiyor. Değişim fırsatlarla birlikte sınamaları da getiriyor. Bugünkü sorunları tek bir örgüt çözemez. Gerek bölgemizdeki gerek küresel gelişmeler ülkemizi iyi anlamda da kötü anlamda da etkileyebilir.

Bizler sorunların çözümünde objektif  davranıyoruz. Dış politikada sürekli dost da düşman da yok. Bizler dost sayımızı sürekli artırıyoruz, düşman sayımızı azaltıyoruz.

Birçok ülke var. Birçok ülkenin açığını arıyor. Kendi açığını söyleyince rahatsız oluyorlar. Alışacaklar. Alıştıracağız Yönetemeyeceğimiz bir kriz yok. Yeter ki dayanışma içinde olalım” diye konuştu.