Şahin: Hedefimiz kayak merkezini kazandırmak

ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, “Akdağ'ın bütün işleri bitti. Sadece projesi kaldı. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya Büyükşehir Belediyesi, Alanya Belediyesi, STK'larla omuz omuza çalışıp Akdağ Kayak Merkezi'ni Alanya'ya kazandırmak hedefimiz

ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, “Akdağ’ın bütün işleri bitti. Sadece projesi kaldı. Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya Büyükşehir Belediyesi, Alanya Belediyesi, STK’larla omuz omuza çalışıp Akdağ Kayak Merkezi’ni Alanya’ya kazandırmak hedefimiz” dedi.

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) Aylık Olağan Meclis Toplantısı gerçekleştirildi. Meclis Başkanı Vekili Mustafa Irmak’ın başkanlık ettiği toplantıda konuşan ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, Akdağ Kayak Merkezi ile ilgili projeyi büyükşehir belediye başkanına ilettiğini söyledi.

Şahin: Hedefimiz kayak merkezini kazandırmak
ALTSO Aylık Olağan Toplantısı gerçekleştirildi.

Yarın 18. madde ile ilgili imar daire başkanı ile görüşmek için yarın Antalya’ya gideceğim. Akdağ’ın bütün işleri bitti. Sadece projesi kaldı. Bunu da büyükşehir ile hızlandırıp Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, Antalya Büyükşehir Belediyesi, Alanya Belediyesi, STK’larla omuz omuza çalışıp Akdağ Kayak Merkezi’ni Alanya’ya kazandırmak hedefimiz” dedi.

“PERSONEL TALEBİ ARTIYOR”

Göç İdaresi’nin Alanya’da açıldığını hatırlatan Şahin,  “Bunun kurulmasına öncülük etmiştik. Göç İdaresi’nin yerini açtık. Günden güne personel talebi artıyor” diye konuştu.

“GEREKLİ DESTEĞİ VERECEĞİZ”

Alanyaspor’un artık şehrin bir markası haline geldiğini de ifade eden Şahin,  bütçeleri el verdiğince kulübe destek vereceklerini söyledi.

Mehmet Şahin
Mehmet Şahin

“KİMSEYİ EĞİTİMDEN MAHRUM ETMEYECEĞİZ”

Göreve geldiklerinde öncelik verdikleri  konulardan birisinin eğitim olduğunu vurgulayan Şahin, “1700’ü aşkın kimsenin KOSGEB Girişimcilik Eğitimi almalarını sağladık.

Daha önce bu eğitimler Antalya’da veriliyordu. Hiç kimseyi bu eğitimden mahrum etmeyeceğiz. Alınan bu sertifikanın ülkenin her yerinde 2 yıl geçerliliği var” ifadelerini kullandı.

SÜRÜCÜ KURSLARI İLE İLGİLİ TALEP GELDİ

Dilek ve temenniler bölümünde konuşan Orhan Kasmuş, “Sürücü kursları sınavlarında değişiklik yapıldı. Eskiden sınavlar için Gazipaşa ve Manavgat’tan Alanya’ya geliniyordu. Şimdi sınavlar elektronik ortamda yapılıyor. Sınavlar Antalya’da yapılıyor. Bununla ilgili çalışmalar yapılabilir mi?” dedi.

DURUSOY DA AKDAĞ KONUSUNDA DEĞİNDİ

Mustafa Durusoy da, “MÜSİAD’ın toplantısı İzmir’de yapıldı. Bu toplantı spor endüstrisi ile ilgiliydi. Toplantıda MÜSİAD kurucu başkanı Ahmet Yarar da vardı. Dünyada 400 milyon gibi kayakçı ziyareti var. Bu konuda gelirimiz düşük. Biz de toplantıda Akdağ ile ilgili hatırlatmada bulunduk. Yarar, Akdağ dosya gelirse bununla ilgili çalışacağını söyledi” diye konuştu.