Çığırtkanlık Alanya’ya ihanettir

Meclis toplantısında konuşan ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, 
Mehmet Şahin

Meclis toplantısında konuşan ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, “Çığırtkanlık konusunda çok dikkatli olmalıyız. Çığırtkanlık Alanya’ya ihanettir” dedi.

Alanya Ticaret ve Sanayi Odası  (ALTSO) Aylık Olağan Meclis Toplantısı gerçekleştirildi. Metin Atalay’ın başkanlık ettiği toplantıya Alanya Vergi Dairesi Müdürü Fırat Altan da katıldı.

Toplantıda yönetim kurulu faaliyetleri hakkında açıklamalarda bulunan ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, 6 Mayıs’ ta başlayacak olan Ramazan ayının herkese hayırlar getirmesini diledi. 

Mehmet Şahin

Şahin, “Alanya ülkede turizmin ilk başladığı yerlerden biri. Bugün coğrafi konumu, iklimi, yatak kapasitesi ile Alanya bugün ülkemizin turizm başkentidir. Turizm insanların kaynaşmasında, ülkeler arasında barış sağlanması için vazgeçilmez bir araçtır” dedi. 

“SADECE DENİZ, GÜNEŞ, KUM PAZARLAMAMALIYIZ”
Çığırtlanlık konusuna da değinen Şahin,  “Buraya gelen turisti misafir olarak görmeliyiz. Çığırtkanlık konusunda çok dikkatli olmalıyız. Çığırtkanlık Alanya’ya ihanettir. Nitelikli turisti çekmemiz için Alanya’yı cazibe merkezi haline getirmemiz lazım.

İnşallah iyi bir sezon geçireceğiz ama sadece güneş, deniz,   kum pazarlamamız lazım. Sağlık, kültür turizmini hayata geçirmemiz lazım. Bununla ilgili çalışmalarımız var.

Gerekirse bir golf kulübü kuralım. Golf alanları çok önemli. Akdağ çok önemli. En kısa zamanda büyükşehir belediye başkanını ziyaret ederek bunun gerçekleşmesi için destek isteyeceğiz” diye konuştu.

“HEPİMİZ BİRBİRİMİZİ UYARALIM”
Satış danışmanlığı konusunda kurs açabileceklerini de belirten Şahin,  “Alanya’nın en büyük sorunlarından biri de çığırtkanlık ve gelen turisti rahatsız etmek.

Hepimiz birbirimizi otokontrol ile uyaralım. Turisti buraya getirelim diye yoğun çaba sarf ediyoruz. Buraya gelen turistin de memnuniyeti o kadar önemli” ifadelerini kullandı.