Alanya’ya zincir otelleri kazandıracağız

Yılın ilk Alanya Ticaret ve Sanayi Odası (ALTSO) meclis toplantısı gerçekleştirildi.

Odanın meclis salonundaki toplantıda yönetim kurulu faaliyetleri hakkında açıklamalarda bulunan ALTSO Başkanı Mehmet Şahin, önce 2019 yılı içerisinde gerçekleştirecekleri faaliyetler hakkında bilgiler verdi.

Mehmet Şahin, gerçekleştirecekleri projeler hakkında açıklamalarda bulundu.

Şahin, “Başta Akdağ Kayak Merkezi. Biz göreve geldiğimiz zaman Akdağ Kayak Merkezi’nin 2001’de yapılan planı zaman aşımına uğramıştı.

Yeni plan tadilatıyla gerek Turizm Bakanlığı’ndan gerekse Orman Genel Müdürlüğü’nden davet ettiğimiz yetkililerle, orman müdürü, milli parklar müdürü ile birlikte birlikte Akdağ’a intikal ettik.

Orada aynen şunu ifade ettim. Eğer orman özelliğini kaybetmemişse milli park özelliğini burada konuşalım ama sizin yanlış yazdığınız bir şey bizim yıllarımıza mal olabiliyor. Uzmanlar incelediler.

Akdağ’ın orman, milli park özelliğini kaybettiğini söylediler. Akdağ’ın kayak merkezi yapılmaya uygun olduğu onayını aldıktan sonra bunu birebir takip ettik. Şimdi Ankara’dan teşvik kapsamına da alındı.

Antalya’da da büyükşehir belediyesi Akdağ Kayak Merkezi ile ilgili imar planını yapıyor. Yakınen yönetim kurulundaki arkadaşlarımla birlikte takip ediyoruz” dedi.

“ALANYA’YA GOLF KULÜBÜ GELİYOR”
Golf merkezlerini de unutmadıklarını dile getiren Şahin, “Daha önceki dönemlerde golf merkezlerinden Emişbeleni’nde bulunanı ihaleye çıkmıştı ama talep görmedi.

Şimdi golf kulübünü kurmak için düğmeye bastık. Alanya’ya bir golf kulübü geliyor. Alanya sevdalısı arkadaşlarımla birlikte bu kulübü oluşturacağız.

Kulübün içini de biz ticaret erbapları doldurup gidip gerekirse ihaleyi alıp, Finlandiya’dan gelen golf mimarını tekrar odaya davet edeceğim. Bir yatırımcı firma bulup sıfır bürokrasi ile kendisine teslim edeceğiz” diye konuştu.

“MARKA OTELLERİ ALANYA’YA KAZANDIRMAMIZ LAZIM”
“Marka otellerimiz Alanya’da olmazsa olmazımız” diyen Şahin, “Bunları Alanya’ya kazandırmamız lazım. Birçok şehre gidiyoruz. Hilton gibi çok sayıda zincir otel görüyoruz.

Hilton düzeyinde zincir otelleri Alanya’ya getirmek için çabamız devam ediyor. İnşallah bundan sonuç alacağız. Bunun sözünü verdik. Alanya kamuoyundan ve iş adamlarından bu projeyle ilgili çok ciddi destek aldık” ifadelerini kullandı.

“AHEP’E SAHİP ÇIKALIM”
Mahmutlar’a fakülte sözleri olduğunu hatırlatan Şahin, “Konaklı’ya da ya bir yabancı diller yüksekokulu kazandırılmalı. Devlet kurumlarını değişik mahallelerde oluşturmamız lazım.

Nüfus müdürlüğü Alaiye Caddesi’ne taşındı. Burası canlandı. Göç idaresini tarihi eve taşıdık. Göç idaresi bulunduğu caddeye katkı sağladı. Yüksek öğrenim bizim için çok önemli. Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) bizim için çok önemli.

Alanya Hamdullah Emin Paşa (AHEP) Üniversitesi de kuruldu. Devlet üniversitesi artık oturdu. Biz de Turizm Meslek Yüksek Okulu’nı yaptık. Şimdi AHEP’e de sahip çıkma zamanı.

AHEP biraz atıl kaldı. AHEP vakıf üniversitesi. Onu da kapatmamamız lazım. Sadece maddi yardım değil. Her anlamda farkındalık yaratmamız lazım.

Bütün iş adamlarımıza çağrı yapmak istiyorum. AHEP’e sahip çıkalım” dedi. Yönetim kurulu faaliyetlerinin kabülünün ardından çeşitli maddelerin görüşüldüğü meclis toplantısı daha sonra sona erdi.