Çeyrek altın 400 TL’ye dayandı

Son günlerde çeyrek altının 370-375 lirayı bulmasının ardından konuşan kuyumcular tarım ve tam altına talebin düştüğünü söyledi.
Emirkaan Tozduman

Son günlerde çeyrek altının 370-375 lirayı bulmasının ardından konuşan kuyumcular tarım ve tam altına talebin düştüğünü söyledi.

Yükselen altın fiyatları vatandaşı alımdan çok bozdurmaya yöneltiyor. Altın satışlarının inişli çıkışlı bir seyir izlediğini belirten kuyumcular, fiyatlarda çok yükselme olmayacağını söyledi.

Düğünlerden dolayı ilginin en çok çeyrek altına olduğunu kaydeden kuyumcu esnafı, vatandaşları yine altına yatırım yapmaya davet etti. Havadis.web.tr olarak görüşlerini aldığımız kuyumcu esnafı şöyle konuştu:

Mehmet Fakıoğlu
Altın satışları bu ara inişli çıkışlı seyrediyor. Ekonomik kriz dalgası altını da vurmuştu. Sonrasında yapılan açıklamalar neticesinde fiyatlar düşmüştü. Altının günlük has fiyatı 227-228 lira civarında seyrediyor. Çeyrek altın fiyatları 370-375 lira aralığında seyir gösteriyor.

Vatandaşlar şu an altın almaktan çok bozduruyor. Şu dönemde altında düşüş beklemiyorum. Fiyatların çok yükseleceğini de düşünmüyorum. Parası olan altın alabilir. Altına yatırım iyidir. Kimse zarar etmez.

Emirkaan Tozduman
Altın fiyatları son günlerde tekrar arttı. Trump’ın açıklamasının ardından fiyatlarda bir yükselme oldu. Bunun dışında ekstra bir yükselme yok. Altının onsunda ani bir değişim olmazsa fiyatların yükseleceğini düşünümüyorum.

Dövize bağlı olarak tekrar bir yükselme olabilir. Çeyrek altın fiyatı şu an itibariyle 370 lira civarında. Zaten grama bağlı. Gün içerisinde 3-4 lira fark edebiliyor. Yarım altın 740 lira. Tam altın 1480 lira. Düğünlerden dolayı en çok çeyrek altın satılıyor.

Yarım ve tam altına talep fiyatlardan dolayı çok düşük. Ani artışlarda altın bozdurmaya talep oluyor. Şu an altın bozduran sayısı fazla.

Dövizde yükseliş olmazsa altında fiyatın yükseleceğini düşünmüyorum. Altın her zaman garanti bir yatırımdır. Vatandaşlar altın alsınlar. Altın uzun vadede her zaman kazandırır. Altına yatırım yapsınlar.