ALKÜ’den anne adaylarına davet var

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde (EAH) anne adaylarına yönelik gebe bilgilendirme sınıfı hizmete girdi.
Eğitimler yıl boyunca devam edecek.

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde (EAH)  anne adaylarına  yönelik gebe bilgilendirme sınıfı hizmete girdi.

Gebe bilgilendirme sınıfıyla birlikte anne  adaylarının doğum öncesi ve sonrasında  bebek bakımı ile kişisel bakım konularında  bilgi sahibi olmaları amaçlanıyor. Gebe Bilgilendirme Sınıfı Sorumlu Ebesi Ayşe Başar Akdoğan tarafından verilen eğitimler yıl boyunca devam edecek. Sınıfın ilk ziyaretçileri ise, Hastane Başhekimi Prof. Dr. Bülent Adİl Taşbaş ve hastane  yönetimi oldu. Prof. Dr. Bülent Adil Taşbaş ve hastane yönetimi anne adaylarıyla  birlikte dersi dinleyerek onlarla fikir alışverişinde bulundu. Başhekim Taşbaş,   anne adaylarının gebelik süresince ve doğum sonrasında endişelerinin azaltılması, sağlıklı ve mutlu bir gebelik donemi geçirmesi için bu tür eğitimlerin önemli yer arz ettiğini söyledi. Taşbaş, “Bizler sağlıklı ve güvenli doğum yapmalarına yönelik , aile planlaması ve bebek bakımı konularında uzman ekibimizle birlikte daima annelerimizin yanındayız.  Eğitime katılmak isteyen anne adaylarımız hastanemizin doğum salonuna gelerek başvuruda bulunabilir” dedi.

“SİZLERLE PAYLAŞMAYA HAZIRIZ”

Gebe Bilgilendirme Sınıfı Sorumlu Ebesi  Ayşe Başar Akdoğan ise, ücretsiz verilen bu eğitime tüm anne adaylarını davet ederek, “Gebeliğin oluşumundan doğuma, lohusalık döneminden  anne sütünün önemine kadar birçok bilgiyi sizlerle  paylaşmaya hazırız” diye konuştu.