Çavuşoğlu’ndan ‘Sergen ayrılacak mı’ sorusuna cevap

Aytemiz Alanyaspor Kulüp Başkanı Hasan Çavuşoğlu, ALKÜ’lü öğrencileri stada davet etti.
Hasan Çavuşoğlu

Aytemiz Alanyaspor Kulüp Başkanı Hasan Çavuşoğlu, ALKÜ’lü öğrencileri stada davet etti.

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) tarafından bu yıl 4’üncüsü düzenlenen ‘İstihdam ve Kariyer Günleri’ kapsamında 2’ci günün son etkinliğinde, Aytemiz Alanyaspor Kulüp Başkanı Hasan Çavuşoğlu öğrencilerle bir araya geldi. 

Kariyer sohbetlerine, ALKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Güneş ve Genel Sekreter Fatih Özdemir’in yanı sıra dekanlar, daire başkanları, akademik ve idari personel ile öğrenciler katıldı.

Aytemiz Alanyaspor maçlarına öğrencileri davet eden Başkan Hasan Çavuşoğlu, “Alanyaspor maçlarına gelmek isteyen öğrenci kardeşlerimize kapımız açık.

Alanyaspor Pasoligi almaları yeterli. Pasolig alan öğrencilerimiz stadımıza gelmek istedikleri takdirde maçları ücretsiz izleyebilecekler. Zaten ALKÜ’den maçlarımıza gelen öğrenciler var ve ben bu kişileri de tanıyorum.

Daha öncede sizlere bu imkânı tanıdık ve bu süreçten sonra da gelmek isteyen öğrencileri stadımıza bekliyoruz” diye konuştu.

Programın devamında ALKÜ İşletme Fakültesi Konferans Salonu’nu tıklım tıklım dolduran öğrenciler, Aytemiz Alanyaspor Başkanı Hasan Çavuşoğlu’na birbirinden zorlu sorular yöneltti.

En çok merak edilen sorunun başında ise Aytemiz Alanyaspor Teknik Direktörü Sergen Yalçın’ın, sezon sonu takımdan ayrılıp büyük bir takıma teknik direktör olacak mı?’ sorusuydu. 

Öğrencilerin sorularına samimi cevap veren Çavuşoğlu, “Sergen hocamız kalmak isterse tabiki sezon sonu sözleşmesini devam ettirmek isteriz. Son zamanlarda basının bu konularda yazdığı şeyler var. Şu an için hocamıza gelen bir teklif yok.

Hocamızla sezon sonuna kadar sözleşmemiz devam ediyor. Sezon sonu hocamız kalmak isterse, hocamızla yola devam etmek isteriz. Sergen hocamız büyük bir kulübe hoca olmak isterse, sözleşmemiz devam ediyor olsa bile, hoca da büyük bir takıma gitmek istiyorum diyorsa, bize, ‘Bana müsaade edin’ derse biz önünü açarız. 

Aynı şekilde futbolcularımız da gitmek isterse daha önce yaptığım gibi önlerini açarım. Yeter ki tekliflerde dürüst ve samimi olsunlar” dedi.

Efecan’a milli takımdan gelen bir davetin olmadığına da değinen Çavuşoğlu, “Efecan’a şuana kadar milli takımdan bir davet yok. Davet edilmesini ümit ediyoruz.

Efecan gerçekten milli takımda oynamayı hak eden bir futbolcumuzdur” diye konuştu. Efecan’la ilgili transfer sorusuna da açıklık getiren Çavuşoğlu,”Efecan’nın son senesi diye İstanbul’dan iki takım Efecan’la görüşüyordu. Bizde Efecan’la görüştük ve sözleşmesini uzattık. İsteyen varsa sezon sonu kapımızı çalarlar” dedi.  

Programın sonunda, ALKÜ Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hasan Güneş, Başkan Çavuşoğlu’na “Alaaddin Keykubat Mührünü” takdim etti.