ALKÜ basketbol takımı grup birincisi oldu

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Basketbol Takımı ilk kupasını kazandı.

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Basketbol Takımı ilk kupasını kazandı.

Bu yıl Türkiye Üniversite Sporları Federasyonu basketbol 2. Liginde mücadele eden üniversite takımı aralık ayında Antalya Göynük’te yapılan müsabakalar sonucunda ilk kupasını alma başarısını gösterdi.

Grubunda Abdullah Gül Üniversitesi, Akdeniz Üniversitesi, Nuh Naci Yazgan Üniversitesi, Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi ve Mardin Artuklu Üniversitesi ile mücadele eden takımı beş maçından üçünü kazanarak grup birincisi ve toplamda üçüncülük kupasını kazandı.

Başarının ardından ALKÜ Basketbol Takımı kupaları ile Rektör Pınarbaşı’nı makamında ziyaret etti. Ziyarette, ALKÜ Basketbol Koçu ve Spor Bilimleri Fakültesi hocaları Dr. Öğr. Üyesi Özgür Nalbant ve Doç. Dr. Işık Bayraktar ile Fakülte Sekreteri Hasan Yer de takıma katıldı.

Takımı tebrik eden Rektör Pınarbaşı, bu başarıda emeği geçenlere ayrı ayrı teşekkür etti. Bu tür sportif faaliyetlerin hem öğrencilerin bedensel ve zihinsel gelişimi hem de üniversitelerin adını duyurarak tercih edilen üniversiteler arasına girebilmeleri açısından önemli bir yere sahip olduğunu vurgulayan Rektör Pınarbaşı, “Bu genç takımımızın ilk başarısı.

Bundan sonraki turnuvalarda birincilik kupları ile dönmenizi bekliyorum. Elde ettiğiniz bu başarı bizleri mutlu ediyor. Turnuvadaki başarılarınız üniversitemizin ülke genelinde hızlı bir şekilde yer edilmesini sağlıyor. Başarınızdan ötürü sizleri canı gönülden tebrik eder, başarılarınızın devamını dilerim” diyerek duygularını ifade etti.

“DAHA İYİ SONUÇLAR İÇİN MÜCADELE EDECEĞİZ”

Elde edilen başarının ardından ALKÜ Basketbol Takımının Koçu ve Spor Bilimleri Fakültesi Dr. Öğr. Üyesi Özgür Nalbant “Basketbol Takımı oyuncuları tıp fakültesi, spor bilimleri fakültesi, işletme fakültesi, mühendislik fakültesi, turizm fakültesi ve sağlık hizmetleri MYO gibi birçok fakülte ve bölümden oluşmakta olup kupa kazanılan ilk turnuva olmuştur.

Kazanılan bu başarı gelecek yıllarda üniversitede basketbol adına daha iyi başarılar elde edileceğini göstermektedir. Bizlere bu konunda destek olan Sayın Rektörümüz Prof. Dr. Ahmet Pınarbaşı’na teşekkür ediyor, tüm takımı başarı ve gayretlerinden ötürü kutluyorum” diye konuştu.   

MÜSABAKADA ALINAN SONUÇLAR

Abdullah Gül Üniversitesi 46 – ALKÜ 60

ALKÜ 72 – Karamanoğlu Mehmet Bey Üniversitesi 78

ALKÜ 52 – Akdeniz Üniversitesi 74

Mardin Artuklu Üniversitesi 50 – ALKÜ 70

Nuh Naci Yazgan Üniversitesi 67 – ALKÜ 70