ALKÜ EAH’a iki ödül birden verildi

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi (EAH), Doktorclub Awards tarafından düzenlenen “Türkiye'nin Sağlık Ödülleri” proje yarışmasında iki proje ile finale kaldı.

Alanya Alaaddin Keykubat Üniversitesi (ALKÜ) Alanya Eğitim ve Araştırma Hastanesi (EAH), Doktorclub Awards tarafından düzenlenen “Türkiye’nin Sağlık Ödülleri” proje yarışmasında iki proje ile finale kaldı.

‘Doktorclub Awards 2018 Türkiye’nin Sağlık Ödülleri gerçekleştirilen görkemli bir törenle sahiplerini buldu.

Doktorclub tarafından İstanbul Üniversitesi İstanbul Tıp Fakültesi ve Okan Üniversitesi Tıp Fakültesi bilimsel iş birliği ile düzenlenen ‘Doktorclub Awards 2018 Türkiye’nin Sağlık Ödülleri Töreni’ İstanbul Üniversitesi Ord. Prof. Dr. Cemil Bilsel Konferans Salonu’nda hekimler, akademisyenler ve sağlık profesyonellerinin geniş katılımı ile gerçekleşti.

Doktorclub Awards Bilimsel Jüri Başkanı ve Okan Üniversitesi Tıp Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Semih Başkan yaptığı açılış konuşmasında, 2015 yılında Nobel Kimya Ödülü’nü alan Prof. Dr. Aziz Sancar, 2016 yılında Rahmi Koç Bilim Ödülünü kazanan Prof. Dr. Kamil Uğurbil ve bu yıl aynı ödülü kazanan Almanya’dan Prof. Dr. Metin Sitti gibi değerli bilim insanlarımızın içinde bulundukları çalışma koşullarına sahip olmasalar da ülkemizdeki bilim insanları da övgüye ve değerlendirmeye layık araştırmaları ortaya koymaktadırlar.

İşte bu örnek çalışmaların değerlendirmeleri ve toplumumuzla paylaşılması amacı ile yaklaşık 17.000 doktor üyesi bulunan Doktorclub tarafından ilki geçen sene düzenlenen ‘Türkiye’nin Sağlık Ödülleri’ yarışmasının ikincisinin finalinde sizlerle birlikteyiz.

Bu seneki ödüllerimizde 17 kategoride birbirinden değerli birçok başvuruyu değerlendiren jürimiz ön eleme ile finalistlerini belirledi. Doktorclub üyesi hekimler de, finalistler arasından kategori birincilerini belirledi dedi.

“DAHA ÇOK ÇALIŞACAĞIZ”

ALKÜ EAH olarak, ‘Yılın Kamu Hastaneleri ve Sağlık Kurumları Ödülleri-Yılın Yenilikçi Uygulaması’ kategorisinde, iki projemizle Doktorclub’ın 15.000’den fazla hekim üyesinin oylamaları ile finale kalmıştık.


‘Sağlığınız İçin Size Bir SMS Kadar Yakınız Projesi’ ile ikincilik, ‘Umuda Yürüyoruz Projesi’ ile üçüncülük ödülünü aldık. Finale katılan ve hastanemiz adına ödülleri alan Başhekim Yardımcısı Uz.Dr. Zeynep Bozkurt, “Bu kadar büyük ve güzel birçok projenin arasında finale kalmamız büyük bir başarı ve gurur vericidir.

Ben ve ekibim olarak birincilik için umutluyduk ve isterdik ki bu yarışmayı birincilikle bitirelim ancak bu kadar güzel projelerin arasında finale kalarak iki projemiz ile 2. ve 3. olmakla da gurur duyduk.

Bundan sonraki yarışmalarda yeni projelerimizle birinciliği almak için daha çok çalışacağız ve birinciliği alabilecek kaliteli bir ekibe sahibiz. Buraya kadar gelmemizde emeği geçenlere ve destekleyenlere çok teşekkür ederim” diye konuştu.