Alanya’da suç örgütü davasında karar çıktı

İfadeleri alındıktan sonra mahkemeye sevk edilen 9 zanlıdan 6’sı için tutuklanma kararı çıktı.

İfadeleri alındıktan sonra mahkemeye sevk edilen 9 zanlıdan 6’sı için tutuklanma kararı çıktı.

Alanya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından “Çıkar Amaçlı Silahlı Suç Örgütü Kurmak ve Ateşli Silahlar Kanunu’na Muhalefet” suçları kapsamında yürütülmekte olan soruşturmada gözaltına alınarak adliyeye sevk edilen 9 zanlıdan 6’sı için tutuklama kararı verildi. 3 zanlı ise adli kontrol şartıyla serbest bırakıldı.

Alanya Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından “Çıkar Amaçlı Silahlı Suç Örgütü Kurmak ve Ateşli Silahlar Kanunu’na Muhalefet” suçları kapsamında yürütülmekte olan soruşturmada, Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğü Kaçakçılık ve Organize Suçlarla Mücadele Grup Amirliği ekiplerince çok sayıda ev ve iş yerine 13 Eylül 2018 tarihinde eş zamanlı operasyon düzenlenmişti.

Operasyonda, Naci K, İsmet H, Raşit K, Erdal D, Metin A, Hüseyin Ş, Erdem K, Selçuk D, Numan T. gözaltına alınmıştı. Zanlıların adreslerinde yapılan aramalarda çeşitli tabancalar ve fişekler ele geçirilmişti.

Zanlılar dün Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğü Kaçakcılık ve Organize Suçlarla Mücadele Grup Amirliği’nde ifadeleri alındıktan sonra yoğun güvenlik önlemleri altında Alanya Adliyesi’ne sevk edildi.

Gece saatlerinde mahkeme, Naci K, İsmet H, Raşit K, Erdal D, Metin A, Hüseyin Ş’nin tutuklanmasına karar verdi. Zanlılardan Erdem K, Selçuk D, Numan T’nin ise adli kontrol şartıyla serbest bırakılmasına karar verildi.