Ziraat Odası’nın tavuk projesine yoğun ilgi

Alanya Ziraat Odası Başkanı Tahir Göktepe, ‘Yumurtacı Tavuk Projesi’ne 2 günde çok yoğun ilgi olduğunu söyledi.

Oda binasında konuşan Tahir Göktepe, “Alanya Ziraat Odası Başkanlığı olarak yönetimimiz ve meclis üyelerimizle yapmış olduğumuz fikir alışverişi sonrasında üreticilerimizin hem evlerinde tüketecekleri yumurtaları karşılamaları hem de aile ekonomisine katkı sağlaması için düşündüğümüz ‘Yumurtacı Tavuk Projesi’ni hayata geçirmiş bulunmaktayız.

Tavuklarımız Lohman Brown Atak-S çeşidi. Kolayca uyum sağlayabilen tavuk çeşitlerini bölgemize kazandıracağız. Tavuklar 270-300’e yakın yıllık yumurta üretimi yapabiliyor.

Aynı zamanda tavukları 17 haftalık olarak üreticilere ulaştıracağız. Sonrasında yem de ilave edilerek 21. hafta yumurta verimine başlamış olacak. Tavuk almak isteyen üreticiler odamızı arayarak ya da şahsen müracaatta bulunabilir.

Şu ana kadar 2 günlük süreçte çok yoğun ilgi var. İnşallah ilerleyen zamanda gerek büyükbaş hayvancılık gerekse örtüaltı sebze ve meyve bahçeleri ile ilgili çalışmalarımız olacak. Üreticilerimizi her konuda bilgilendireceğiz.

Üreticilerin odamıza kayıtlı olması zorunluluğu yok. Aynı zamanda istediği kadar tavuk alabiliyor. Bir de bin de alabilir ancak çok yüklü almak isterse ona özel getirtiyoruz. 500 ya da bin tane tavuk alacak olanların tavuklarını işletmesine ya da ikamet ettiği yere bıraktırıyoruz” dedi.