Yücel Apaydın: Hizmet üretemediler

İYİ Parti İlçe Başkanı Yücel Apaydın, Ak Parti seçmeni Alanya Belediyesi’ni MHP’ye hediye etmek istemediğini söyledi.İYİ Parti İlçe Başkanı Yücel Apaydın, Ak Parti seçmeni Alanya Belediyesi’ni MHP’ye hediye etmek istemediğini söyledi.
Yücel Apaydın

İYİ Parti İlçe Başkanı Yücel Apaydın, Ak Parti seçmeni Alanya Belediyesi’ni MHP’ye hediye etmek istemediğini söyledi.

Parti binasında açıklamalarda bulunan İlçe Başkanı Yücel Apaydın, “Sözlerime başlamadan önce Litvanya Fahri Konsolosluğu görevini alan Mehmet Şahin’e görevinin hayırlı ve uğurlu olmasını diliyorum.

Allah muvaffak etsin. Ak Parti-MHP arasındaki ittifak her iki taraftan iştahla karşılanmıyor gibi görünse de bu ittifak hesaplar üzerine oturtulmuştur. Bu ittifakı istemeyenler de var tabi ki.

Alanya’da yerel seçimlerde bugüne kadar hiç kazanamayan Ak Parti’nin seçmeni ve Ak Parti’ye her alanda tepkili olmuş MHP kadrosu, bu seçimde yöneticilerin dayatması ile seçime girmektedirler.


Bu iki partinin seçmeni de kendi partisinden bir belediye başkan adayını görmek istemektedir. Ak Parti seçmeni Alanya Belediyesi’ni MHP’ye hediye etmek istememektedir. MHP seçmeni de bugüne kadar her alanda, özellikle de milli konularda karşısında duran Ak Parti ile ortak bir yola girmek istememektedir.

İki partinin seçmeni bu ittifaka karşı tepkilidir. Ak Parti üst kadrosu ve Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı yapmış oldukları kamuoyu yoklamalarında Antalya Belediyesi’ni kazanamayacaklarını gördükleri için bu ittifakın şart olduğunu biliyorlar.

Çünkü son 4.5 yılda Antalya’da hizmet üretemediler. Ve özellikle ASAT, çalışmalarında yetersiz kalmış, Antalya halkının büyük oranda tepkisine neden olmuştur.Bunun içindir ki kaybetmektense bugüne kadar hiç anlaşamadıkları, ortak hizmet üretemedikleri ve birbirlerini engellemek için ellerinden geleni yaptıkları halde, Alanya Belediye Başkanı ve partisiyle iş birliğine gitmektedirler.

Bu ittifakın hizmetten daha çok seçim kazanmaya yönelik bir çalışma olduğunu biliyoruz. Bugüne kadar anlaşamadıkları gibi bundan sonra da anlaşamayacaklardır. İYİ Parti olarak biz adayımız Abdullah Sönmez’le birlikte saha çalışmalarımızı aralıksız sürdürüyoruz.

Öncelikle bölgesinde etkin isimlerle ikili görüşmeler ve devamında sosyal anlamda güçlü isimlerle dar çerçeveli toplantılar yaparak, çalışmalarımızın alt yapısını oluşturuyoruz.

Genel Başkanımız Meral Akşener’in dediği gibi biz ve belediye başkan adayımız, dedikodu yapmayacak, iftira atmayacak
hiç Kkmsenin onuruna dokunacak tek söz söylemeyecektir.

Genel başkanımızın ve partimizin ilke ve prensiplerinden ayrılmadan, çalışmalarımızı sürdüreceğiz. İyi’ler ailesi olarak başaracağımızdan hiç şüphemiz yok. Alanya İYİ belediyecilikle tanışacak” dedi.