Alanya’da uyuşturucu ticaretine 3 tutuklama

Alanya'da “Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak

Alanya’da “Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak” suçundan 3 zanlı tutuklandı.

Edinilen bilgiye göre, Kızlarpınarı Mahallesi, Toramanlar Sokak’ta kontrol edilen İstanbul nüfusuna kayıtlı S.K’nın (33) üzerinden 9 gram esrar ve 0,83 gram metamfetamin maddesi ele geçirildi.

S.K’nın adresinde yapılan aramada ikamet içerisinde B.B (44), M.Y. (37) ve H.Y. (37) isimli şahısların olduğu tespit edildi. Yapılan aramada B.B.’ye ait 1 gram esrar, 1,52 gram metamfetamin olduğu belirlenirken, H.Y’nin üzerinde 3,35 gram esrar ve 0,42 gram metamfetamin tespit edildi. M.Y. isimli şahısta ise, suç ve suç unsuruna rastlanılmadı.

M.Y. ve H.Y. isimli şahısların kullandığı tespit edilen Şekerhane Mahallesi, Şevki Bey Sokak’taki ikamette yapılan aramada ise 23,17 gram metamfetamim ve 1 adet hassas terazi ele geçirildi.

S.K’nın uyuşturucu maddeleri M.Y’den satın aldığını, daha önce de defalarca madde satın aldığını beyan etmesi üzerine S.K, B.B, M.Y. ve H.Y. “Uyuşturucu Madde Ticareti Yapmak” suçundan Alanya Cumhuriyet Başsavcılığı’na nakledildiler.

Mahkemeye sevk edilen zanlılardan B.B adli kontrol şartıyla serbest bırakılırken, M.Y, H.Y. ve S.K. tutuklanarak cezaevine gönderildiler.