Uluslararası Çocuk Festivali başladı

Alanya Uluslararası Çocuk Festivali, Kitap Fuarı, Okul Ekip Gösterileri, Tiyatro ve Çocuk Kitap Yazarlarının söyleşileriyle Alanya Belediyesi Kültür Merkezi’nde bugün başladı.

İkinci Alanya Uluslararası Çocuk Festivali, Kitap Fuarı, Okul Ekip Gösterileri, Tiyatro ve Çocuk Kitap Yazarlarının söyleşileriyle Alanya Belediyesi Kültür Merkezi’nde bugün başladı.

Alanya Belediyesi önderliğinde kaymakamlık ve İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün destekleriyle bu yıl ikincisi organize edilen, Türkiye’nin en kapsamlı ilk ve tek çocuk festivali, “Alanya Uluslararası Çocuk Festivali” başladı.

Uluslararası Çocuk Festivsali başladı

KİTAP FUARI AÇILDI
Bugün başlayan ve 28 Nisan’a kadar devam edecek Çocuk Festivali kapsamında kitap fuarından tiyatroya, söyleşilerden okulların gösterilerine varıncaya kadar çeşitli etkinlikler düzenlendi.

Festivalin daha ilk gününde kültür merkezinin fuaye alanında açılan kitap fuarına, Alanya’nın, yanı sıra çevre ilçelerden de çok sayıda okul büyük ilgi gösterdi. Yağmura rağmen Manavgat’tan gelen öğrenciler, istedikleri kitapları satın almadan fuayeden ayrılmadılar.

Uluslararası Çocuk Festivsali başladı

Fuarda, yüzlerce yayınevinin kitapları çocuklar için uygun fiyatlarda satışa sunuldu. Alanya Belediyesi düzenlediği fuarlar ve etkinliklerde “Bu Şehirde Okur Var” sloganıyla da aynı zamanda kitap okuma farkındalığı oluşturmaya çalışıyor.

Uluslararası Çocuk Festivsali başladı

GÖSTERİLER BÜYÜK İLGİ GÖRÜYOR
Çocuk Kitap Fuarı, Çocuk Kitap Yazarları ile Buluşma, Çocuk Tiyatrosu Gösterileri ve Ebeveyn ve Eğitimci Seminerleri olmak üzere 4 başlık altından toplanan etkinlikler büyük ilgi görüyor.

Sabah saatlerinde başlayan Okul Ekip Gösterileri kapsamında ilkokul öğrencileri tarafından hazırlanan halk oyunları, skeçler, türküler, kukla ve semazen gösterileri vatandaşlardan büyük ilgi gördü.

Tiyatro Tempo’nun, 7 ve 10 yaş grubu öğrenciler için hazırlayıp öğleden önce ve öğleden sonra sunduğu “Karagöz Cadılar ve Hint Fakiri” isimli gösteride çocuklar doyasıya eğlendi.

Uluslararası Çocuk Festivsali başladı

Festivalin ilk günü, saat 19.00’da Elif Çarmıklı’nın “Çocuklarda Bireysel ve Sosyal Farkındalık Gelişimi” konulu söyleşiyle tamamlandı. İkinci Alanya Uluslararası Çocuk Festivali zengin bir programla 28 Nisan’a kadar tüm hızıyla devam edecek.