TÜRSAB Alanya’dan kaçak avı

TÜRSAB Alanya YTK ve Turizm Alanya Bürosu ortaklaşa gerçekleştirdiği operasyonda 20’ye yakın işyerinde incelemelerde bulundu. 2 İşletme kaçak olduğu gerekçesiyle kapatıldı.

TÜRSAB Alanya YTK ve Turizm Alanya Bürosu ortaklaşa gerçekleştirdiği operasyonda 20’ye yakın işyerinde incelemelerde bulundu. 2 İşletme kaçak olduğu gerekçesiyle kapatıldı.

Türkiye Seyahat Acenteleri Birliği (TÜRSAB) Alanya Yöre Temsil Kurulu (YTK) ve Turizm Alanya İlçe Bürosu tur firmalarında denetim yaptı. Denetimler kapsamında 2 acente kaçak faaliyet gösterdiği gerekçesiyle kapatıldı.

Kerim Yılmaz

Ayrıca tur acentesi olarak faaliyet gösteren ancak tur satışı dışında çeşitli iş dallarında da aktif olan işletmelere ise uyarı yapılarak tutanak tanzim edildi.

İKİ İŞLETMENİN FAALİYETİNE SON VERİLDİ

Denetimlere kapatılan iki tur acentesinin uzun süredir kaçak olarak faaliyet gösterdiği tespit edildi. Denetim ekibi biri 4 yıldır kaçak çalışan işletme olmak üzere iki işletmeyi kapattı ve faaliyetine son verdi.

TÜRSAB Alanya YTK Yönetim Kurulu Üyesi Kerim Yılmaz, “Yaklaşık 20 işletmede denetimler gerçekleştirdik. Öncelikle bizimle birlikte bu denetimlerde yer alan Alanya İlçe Bürosu personeline teşekkür etmek istiyorum. Denetlediğimiz işletmeler arasında evraksız ve kaçak olarak faaliyet gösterenleri kapattık. Kaçak faaliyete asla göz yummayacağız” dedi.

FARKLI FAALİYET YAPMASINLAR

Yılmaz, tur acentelerinin kendi faaliyetleri dışında iş dallarında da çalışma yaptığını ifade ederek, “Biz restorancı, taksici tur satmasın diyoruz. O zaman bizim acentelerimiz de kendi faaliyetlerini yapacak. Herkes kendi işini yapacak. Yaptığımız denetimlerde kendi faaliyeti dışında başka alanlarda çalışma yapanlara tutanak tuttuk ve uyarı verdik” dedi.