Patlıcan fiyatı muzu bile geçti

Alanya Toptancı Hali'ne salatalık 2.80, siyah kabak 3, beyaz kabak 3,50, domates 4, muz 5,70, patlıcan 7 liraya geliyor. Pazarda ise konulan payla birlikte fiyatlar biraz daha yükseliyor. Pazarda 7-8 liraya satılan patlıcan en yüksek fiyatlı ürün olarak öne çıkıyor.

Alanya’da pazarda 8 TL’yi bulan patlıcan fiyatları muzu geride bıraktı.

Alanya Toptancı Hali’ne salatalık 2.80, siyah kabak 3, beyaz kabak 3,50, domates 4, muz 5,70, patlıcan 7 liraya geliyor. Pazarda ise konulan payla birlikte fiyatlar biraz daha yükseliyor. Pazarda 7-8 liraya satılan patlıcan en yüksek fiyatlı ürün olarak öne çıkıyor.

Pazarcı esnafından Durmuş Tamgaz, “Patlıcan satışları zayıf. Fiyat yüksek. Bunun yanında üretim de yok. İlaç, gübre, kimya pahalı. Bunların önüne geçilecek ki sebze meyve fiyatları düşecek.

Millet ancak rahatlıkla öyle satın alabilir. Kimya 120 TL. Kim alıp da bahçeye atacak? Gübre, mazot fiyatları yükseldi. Diğer ürünlerde de durum aynı.

Vatandaş 2-3 kilo ürün alacağına nerdeyse 100 gram alacak” dedi. Diğer pazarcı esnafı ise, “Patlıcan zaten bize 7,50 liradan geliyor. Üzerine 50 kuruş kar koyarak 8 liraya satıyoruz” diye konuştular.