Çocuklarımıza motosiklet almayalım

Genellikle gençlerin motosikletle kaza yaptığına dikkat çeken Alanya Motospor Kulüp Başkanı Uğur Uzun,
Etkinliğe öğrenciler de destek verdi.

Genellikle gençlerin motosikletle kaza yaptığına dikkat çeken Alanya Motospor Kulüp Başkanı Uğur Uzun, “Anne ve babalar, çocuklarımıza motosiklet almayalım. Onları teşvik etmeyelim” dedi.

Alanya Aile ve Sosyal Gelişim Derneği’nin (ASGED) başlattığı ve Alanya İlçe Emniyet Müdürlüğü’nün proje ortağı olduğu ‘Kendine ve Alanya’ya Yakışanı Yap Projesi’ kapsamında ‘Güvenli Trafik Güvenli Yarınlar’ etkinliği düzenlendi.

Hükümet Meydanı’ndaki Atatürk Anıtı önündeki etkinliğe Alanya Motospor Kulübü üyeleri de destek verdi. Etkinlikle ilgili açıklama yapan ASGED Başkanı Şükran Çalık, Alanya’da motosiklet kullanımının yaygın olduğuna dikkat çekti.

Çocuklarımıza motosiklet almayalım

Çalık, “Araç sürücülerinin ve motosiklet kullanıcılarının şikayetleri oluyor. Emniyetimizin de bu konuda çok muzdarip olduğunun bilincindeyiz. En önemlisi motosiklet kazalarının da sıkça görüldüğü, bunların ağır yaralanma, ölümle sonuçlandığını görüyoruz.

Yaya geçitleri ve kaldırımların insanlara bırakılması, buradan geçen yaşlılarımızın, çocuklarımızın, vatandaşlarımızın güvenliği bizler için çok önemli. Motosiklet de bir araçtır ve kara yolundan gitmelidir.

Çocuklarımıza motosiklet almayalım

Ne kendi hayatlarını ne de yayaların hayatlarını tehlikeye atmamaları gerekiyor. Güzide şehrimiz Alanyamızda egzoz sesleriyle gürültü kirliliği de yapılmamalıdır. Motosiklet sürücüleri araçların arasından kontrolsüz geçişleriyle hayatlarını tehlikeye atıyor. Ceza ile bu sorunların çözülemeyeceğinin farkındayız” dedi.

Şükran Çalık

“ÇOCUKLARI TEŞVİK ETMEYELİM”
Alanya Motospor Kulüp Başkanı Uğur Uzun da, “Havaların ısınmasıyla motosikletlerin sayısının trafikte artması ve kazaların meydana gelmesinden dolayı kasksız bu araçlara binen vatandaşlarımız kazalarda ağır yaralar alıyor. Ailelere seslenmek istiyorum.

Çocuklarımıza motosiklet almayalım

Lütfen anne ve babalar, çocuklarımıza motosiklet almayalım. 17 yaşından küçük çocuklara motosiklet kullandırtmayalım. Teşvik etmeyelim. Anneler ve babalar bunlara biraz daha karşı gelirse kazalar olmaz. Genellikle genç yaşlardaki çocuklarımız kaza yapıyor.

Bu gençlerin kafasında kask olmayınca ölümler meydana geliyor. Geride kaldıkları sevdikleri, ailesi, kardeşi ömür boyu acı çekiyor. Bu nedenle kaskımızı takalım.

Kaldırımlarda motosiklet kullanmayalım. İnsanları rahatsız etmeyelim. Burası turizmin göz bebeği bir ilçe. İnsanları rahatsız etmeye hakkımız yok” diye konuştu.