En başarılı okul Alanya’dan

Milli Eğitim Bakanlığı Kurumsal Dış Değerlendirme Raporu'na göre Alanya'da bulunan Meziyet Köseoğlu Mesleki Eğitim Merkezi, Antalya'da 12 mesleki eğitim merkezleri içerisinde 4 temada il birincisi olarak seçildi.

Milli Eğitim Bakanlığı Kurumsal Dış Değerlendirme Raporu’na göre Alanya’da bulunan Meziyet Köseoğlu Mesleki Eğitim Merkezi, Antalya’da 12 mesleki eğitim merkezleri içerisinde 4 temada il birincisi olarak seçildi.

Konu ile ilgili Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er’in yapmış olduğu açıklamalara göre: “Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Ortaöğretim Genel Müdürlüğü’ne bağlı ilçemiz Cumhuriyet Mahallesi’nde bulunan Meziyet Köseoğlu Mesleki Eğitim Merkezi 31 alan ve 142 meslek dalında 3308 sayılı Mesleki Eğitim Kanunu kapsamında 1989 yılından itibaren eğitim-öğretim faaliyetlerini sürdürüyor.

Ayrıca, isteyen tüm vatandaşlara aynı müdürlüğe bağlı uygulama oteli ile yılın 12 ayı konaklama hizmeti veriyor. Zorunlu eğitim kapsamında diğer mesleki ve teknik okullar dışında piyasanın ihtiyacı olan çırak-kalfa ve ustaların eğitimi ve yetiştirilmesini sağlanıyor.

Meziyet Köseoğlu Mesleki Eğitim Merkezi 2018-2019 Eğitim-öğretim yılında Milli Eğitim Bakanlığı Mesleki ve Teknik Ortaöğretimde Kurumsal Dış Değerlendirme Raporu’na göre, eğitim-öğretim ortam-altyapısı, rehberlik çalışmaları, proje ve okul-sektör iş birliği çalışmaları, sosyal etkinlik çalışmaları olmak üzere 4 temada Antalya ilinde en başarılı mesleki eğitim merkezi olarak seçildi” dedi.