Şehirdeki sorunları saptadık

Alanya Kent Konseyi Yürütme Kurulu aylık olağan toplantısını Yerel Gündem 21 Evi’nde Nurhan Özcan başkanlığında üyelerin katılımı ile gerçekleştirdi.

Alanya Kent Konseyi Yürütme Kurulu aylık olağan toplantısını Yerel Gündem 21 Evi’nde Nurhan Özcan başkanlığında üyelerin katılımı ile gerçekleştirdi.

Toplantıya Alanya Kent Konseyi, Alanya Esnaf ve Sanatkarlar Odası Yönetim Kurulu Üyesi Ali İhsan Özdemir, ALFOD  Başkanı Kerim Coşkun, Mimarlar Odası Yönetim Kurulu Üyesi Serkan Salvur , Alanya Kent Konseyi Engelsiz Kent Meclisi Başkanı Emine Soykan, Alanya Kent Konseyi Genel Koordinatörü Faruk Nafiz Koçak, Muhtarlar Odası Başkan Vekili Mustafa Bayrak, Alanya Bakkallar ve Bayiiler Odası Başkan Vekili Süleyman Hilmi Özdemir katılım sağladı.

ABBAS GÜÇLÜ 7 ŞUBAT’TA ALANYA’DA

Alanya Kent Konseyi 2019 yılında eğitim içerikli bir dizi konferans gerçekleştirmeyi planlıyor. İlk konferans ise 7 Şubat perşembe günü Araştırmacı, Eğitimci, Duayen Gazeteci Abbas Güçlü ile başlıyor. 

Konferans hakkında bilgiler veren Kent Konseyi Başkanı Nurhan Özcan, konferansın halka duyurulması noktasında çalışmalar yapıldığını, katılımın yoğun olacağını ve yürütme kuruluna, tüm dernek, odaların, kurumların üyelerine bilgi verilmesi için gerekli hassasiyetin gösterilmesini rica etti. Aynı zamanda Özcan, ileriki dönemde yapılması planlanan konferanslar ve faaliyetler hakkında bilgiler verdi.

Yürütme Kurulu Toplantısı sonrası Demokrat Parti (DP) Alanya Belediye Başkan Adayı Alaattin Çakır, Alanya Kent Konseyi Başkanı Nurhan Özcan ve yürütme kurulu üyelerini ziyaret etti.

“HERKESİ BEKLİYORUZ”

Belediye Başkan Adayı Alaattin Çakır ve çalışma arkadaşlarına ziyaretlerinden dolayı teşekkür eden, Kent Konseyi Başkanı Nurhan Özcan, “Alanya Kent Konseyi herkesi kucaklayan bir kurum.

Bir fikrim var, bir projem var diyen herkesi kent konseyine bekliyoruz” dedi. Ayrıca konsey olarak her siyasi partiye eşit mesafede olduklarını ve kent konseylerinin siyaset üstü bir kurum olduğunu belirtti.

Halkın alışık olmadığı bir seçim sürecine girdiğini belirten Özcan, “Demokratik çerçevede güzel bir yarış olmasını ümit ediyoruz. Yerel yönetimlerde ben de hizmete varım diyen tüm adaylarımıza başarılar diliyoruz” diye konuştu.

“BİZ ALTERNATİF ADAYIZ”

Alanya’nın tarihi, turizmi, tarımı ve kültürel değeri ile birçok ilçeden önde gelen bir şehir olduğunu belirten Çakır, “Alanya’nın değişim arzusu bizi bu sürece yönlendirdi. Biz alternatif bir adayız. Kimseyi eleştirmiyoruz, muhalif değiliz. İstişare ve ortak akıl bilinci ile bu şehri yönetmeye talip olduk.

Çakır, Alanya Kent Konseyi’nin halkın içinde olması, şehrin sorunları ile ilgilenmesi, halktan gelen şikayetleri inceleyip gerekli kurumlara iletmesi sebebi ile şehrin en önemli dinamiği olduğunu vurguladı.

“ÇÖZÜM ÖNERİSİ SUNUYORUZ”

Alanya Kent Konseyi Başkanı Nurhan Özcan halktan gelen şikayetlerin gerekli kurumlara iletildiğini, zaman zaman yapılan anketlerle şehirde baş gösteren sorunları saptadıklarını, bu sorunları gerekli kurumlara ilettiklerini ve gerektiğinde çözüm önerisi sunduklarını belirtti.

Özcan, Alanya’nın şu an en önemli sorunlarının başında ulaşım, trafik, otopark sorunu geldiğini vurguladı. Ayrıca Özcan, Alanya’nın il olmamasının getirdiği sorunlara değindi. Özcan, “Alanya’dan büyükşehire giden bütçenin tekrar Alanyamıza hizmet olarak dönmesi gerekir” dedi.

“ALANYA’NIN BÜYÜKŞEHİR OLMASI MÜMKÜN”

İstişare kültürü, ortak akıl ile yola çıktıklarını belirten Çakır da, “Şehri uzlaşı ile yöneteceğiz. Alanya’nın büyükşehir olması stratejik, jeopolitik olarak mümkün. Biz bunun için elimizden gelen çabayı göstereceğiz” ifadelerini kullandı.