Kent Konseyi: Engellilerin olduğu mekan genişletilmeli

Alanya Kent Konseyi Engelsiz Kent Meclisi aylık olağan toplantısını Emine Soykan başkanlığında Yerel Gündem 21 Evi’nde üyelerin katılımı ile gerçekleştirdi.

Alanya Kent Konseyi Engelsiz Kent Meclisi aylık olağan toplantısını Emine Soykan başkanlığında  Yerel Gündem 21 Evi’nde üyelerin katılımı ile gerçekleştirdi.

Alanya Kent Konseyi Başkanı Nurhan Özcan’ın  da eşlik ettiği toplantıya, Engelsiz Kent Meclisi Başkan Yardımcısı Şenay Akman, Alanya Belediyesi  Engelsiz Park ve Yaşam Merkezi Sorumlusu Psikolog Esra Yemez, İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü Temsilcisi Fatma Üstündağ ve yönetim kurulu üyeleri  Fatma Acet, Saliha Marangoz, Ümit Yaşar Barut, Baykal Görgülü, Aylin Babadoğan, Fatma Saniye Özel katılım sağladılar.

Toplantı gündeminde, Bahçeşehir Okulları Stadyumu’nda engelliler için ayrılmış bölümde engellilerin olduğu mekanın genişletilmesi, engellilerin olduğu bölümde sigara içilmemesi, engelli park alanlarının başkaları tarafından kullanılmaması, engelli bireylere ayrılan alana erişim için korkuluk yapılması gibi konular yer aldı. Ayrıca otobüs şoförlerine engellilere davranış konusunda eğitim verilmesi konusu görüşüldü.