Kent Konseyi çevre için toplandı

Alanya Kent Konseyi Çevre Sağlığı, Doğayı Koruma, Tarım ve Hayvancılık Çalışma Grubu aylık olağan toplantısını Alanya Kent Konseyi Yerel Gündem 21 Evi’nde üyelerin katılımı ile gerçekleştirdi.
Toplantıya Doğa Koruma ve Milli Parklar Şefi Mevlüt Kodal başkanlık etti.

Alanya Kent Konseyi Çevre Sağlığı, Doğayı Koruma, Tarım ve Hayvancılık Çalışma Grubu  aylık olağan toplantısını Alanya Kent Konseyi Yerel Gündem 21 Evi’nde üyelerin katılımı ile gerçekleştirdi.

Doğa Koruma ve Milli Parklar Şefi Mevlüt Kodal’ın başkanlığını yaptığı toplantıya İlçe Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdürü Mehmet Rüzgar, Alanya Kent Konseyi Başkanı Nurhan Özcan, Alanya Ziraat Odası Başkanı Turgut Musluoğlu, Alanya Sulama Birliği Başkanı Gökhan Rıfat Atilla, Orman İşletme Müdürlüğü Temsilcisi Orman Mühendisi Mehmet Uysal, ALÇED Başkanı Şerefnur Kayhan katılım sağladı.

Bir önceki toplantıda Alanya turizmine katkı sağlamak amacı ile pilot bölge seçilen bir bölgede lavanta ekilmesi kararı alınmıştı. Alanya’da lavanta yetiştirmek isteyen bir girişimci toplantıya katılarak konu ile ilgili bilgi aldı.

Lavanta yetiştiriciliği hakkında araştırma yapan girişimci, edindiği bilgileri üyeler ile paylaştı. Bu konuda kendisinden bir proje hazırlamasını ve ilçe tarıma giderek detayların görüşülmesi kararlaştırıldı.

Toplantıda, son zamanlarda Alanya’nın imajını zedeleyen, aslı olmayan haberlerin dolaşması nedeni ile halkın bu konuda duyarlı olması vurgulandı.

Toplantıda doğruluğu kesin olmayan, asılsız haberlerin kesinlikle araştırılmadan sosyal medyada yayınlanması şehrimize zarar verdiği belirtilerek, bu konu ile ilgili halkın, tüm kurum kuruluş  ve basının hassasiyet göstermesinin şehri ve halk menfaatine olacağı aktarıldı.