Alanya’da 58 bin öğrenci karne alacak

Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er, 18 Ocak Cuma günü yarı yıl tatili ile ilçede 58 bin 811 öğrencinin karne alacağını açıkladı.

Alanya İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er, 18 Ocak Cuma günü yarı yıl tatili ile ilçede 58 bin 811 öğrencinin karne alacağını açıkladı.

Havadiswebtr’ye konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Hüseyin Er, velilerin öğrencileri notlarına göre değerlendirmemesini istedi. Er, “17 Eylül 2018’de başlayan eğitim öğretim yılının birinci dönemini 18 Ocak Cuma günü tamamlayıp çocuklarımıza karnelerini vereceğiz.

Şartlar ne olursa olsun çocuklarımızı notlarıyla değerlendirmememiz gerekiyor. Aynı zamanda çocuklarımızın karnesinde bulunan notların velilerimizin de karnesi olduğunu göz ardı edemeyiz.

Alanya’da 58 bin 811 öğrenci, yaklaşık 5 bin eğitim çalışanı 18 Ocak Cuma günü yarı yıl tatiline girecek. İkinci dönem 4 Şubat Pazartesi günü başlayacak. Tatilde velilerimizin çocuklarına daha çok zaman ayırmaları, onlarla birlikte daha çok zaman geçirmeleri, muhakkak ortak faaliyet yapabilmelerini tavsiye ediyoruz.

Özellikle sinemaya, tiyatroya gidebilirler. Gözbebeğimiz olan, hayatı için mücadele ettiğimiz evlatlarımıza zaman ayırabilmemiz gerekiyor. Öğrencilerimiz de yoğun bir eğitim öğretim yılının ilk dönemini tamamladı. Kendilerine zaman ayırmalarını, dinlenmelerini, eğer mümkünse kitap okumalarını tavsiye ediyorum” dedi.