Alanya’daki tarihi cami restore ediliyor

Eğitim Bir Sen Alanya Teşkilatı tarafından 2017 yılı Aralık ayında AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Toklu, Ak Parti Antalya Milletvekili Sena Nur Çelik ve 2018 yılı Haziran ayında da Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu'na sunulan raporda dile getirilen Alanya Gülevşen Camii'nin restorasyonu gerçekleşiyor.

Eğitim Bir Sen Alanya Teşkilatı tarafından 2017 yılı Aralık ayında AK Parti İlçe Başkanı Mustafa Toklu, Ak Parti Antalya Milletvekili Sena Nur Çelik ve 2018 yılı Haziran ayında da Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu’na sunulan raporda dile getirilen Alanya Gülevşen Camii’nin restorasyonu gerçekleşiyor.

Antalya Valisi Münir Karaloğlu, Antalya’nın fethinin 812. yılı hediyesi olarak Karamanoğlu Beyliği tarafından 1373’te inşa edilen Alanya Gülevşen Camii’nin projelerimin hazır olduğunu, kuruldan geçince restorasyonunun yaptırılıp ibadete açılacağını belirtti.

Eğitim Bir Sen Alanya Temsilcisi Abuzer Gündoğar, “1373 yılından 20.yy başına kadar ibadete açık olarak Alanya Gülevşen Camii harabelikten kurtularak restarosyonu yapılıyor.

Birçok sivil toplum kuruluşu ve sendikamız tarafından dile getirilen caminin restorasyonunda emeği geçen başta Bakanımız Mevlüt Çavuşoğlu olmak üzere herkese teşekkür ediyoruz. Alanya Gülevşen Camii’nin restorasyonunu raporumuzda ‘Kadim Alanya’nın Tanıtılması’ başlığı ile dile getirmiştik” dedi.