AGC’de Gaye Coşkun dönemi

Alanya Gazetecilere Cemiyeti (AGC) 12. Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi.
Gaye Coşkun

Alanya Gazeteciler Cemiyeti (AGC) 12. Olağan Genel Kurulu gerçekleştirildi.

AGC'de Gaye Coşkun dönemi

Alanya Kültür Merkezi’nde (AKM) düzenlenen genel kurula Alanya Kaymakamı Mustafa Harputlu, Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Alanya Cumhuriyet Başsavcısı Yasin Emre, Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mevlüt Yeni, Alanya Turistik İşletmeciler Derneği (ALTİD) Başkanı Burhan Sili, siyasiler ile gazeteciler cemiyetinin üyeleri katıldı.

Genel kurul öncesinde ‘AGC 2017 Yılı Medya Başarı Ödülleri Töreni gerçekleştirildi. Ödül töreninin ardından genel kurula geçildi. Saygı duruşunda bulunularak İstiklal Marşı’nın okunmasıyla başlayan genel kurulda AGC faaliyet raporunun sunulmasının ardından oluşturulan divanın başkanlığına Antalya Gazeteciler Cemiyeti Başkanı Mevlüt Yeni seçildi.

Ahmet Pınarbaşı, Hafize Beril

Divan başkanlığına seçilen Yeni, basının birbirine destek olması gerektiğine dikkat çekti. Yeni, “Alanya ve Antalya olarak birlik beraberliğe, birbirimize daha çok dokunmaya, sektörün birikmiş sorunlarının çözümüne odaklanmamız gerektiğini düşünüyorum. Tek kadın aday çok güzel bir hareket. Daha fazla ilan alanlarımızı nasıl çoğaltırız? Bir fazla meslektaşımıza nasıl ekmek kazandıracağız buna bakmamız lazım” dedi.

Mevlüt Yeni, Ali Akça
AGC'de Gaye Coşkun dönemi


Yönetim ve denetim kurulu faaliyetlerinin oy birliği ile kabul edilmesinin ardından TOKİ ile sözleşme yapma ile AGC’ye üst kurullara üye olma ve ayrılma konusunda yönetim kuruluna yetki verilmesi maddeleri kabul edildi. Çeşitli maddelerin görüşülmesinin ardından divana tek aday olan Gaye Coşkun’un listesi sunuldu. Üyelere ibra edilen liste oy birliği ile kabul edildi.

Gaye Coşkun’un listesi şu isimlerden oluştu:

Başkan
Gaye Coşkun
Yönetim Kurulu Asil
Ahmet Tunç
Ali Doğan
Barış Başar
Emel Yüzbaşıoğlu
Ferit Kesen
Engin Anak
Mehmet çelik
Mustafa Sucu
Mustafa Bayır
Necati Şatana
Yağmur Mercimek
Zeliha Basar
Denetim Kurulu Asil
Ercan Yıldırım
Burak Gül
Özgür Yılmaz

Onur Kurulu Asil
Şaban Alma
Mustafa Kurt
Cuma Kayacı
Üst Kurul Delegeleri
Fazıl Tunç
Cevdet Zamanoğlu
Mehmet Ali Gürses
Seda Kara
Gazeteciler Cemiyetleri Basın Vakfı Delegeleri
İmran Çelik Karlı
Hasan Özmen
Ülkü Arslan
Erkan Uysal

Gaye Coşkun

AGC’ye başkan seçilmesinin ardından teşekkür konuşması yapan Gaye Coşkun, “Gazetecilik mesleğinde 27 yılı geride bırakan, 12 yıldır AGC yönetiminde görev yapmış biri olarak, içinizden biri olarak, çalışan bir gazeteci olarak, beni başkan olarak görme tercihinde bulunduğunuz için ayrıca teşekkür ediyorum. Çünkü bu aynı zamanda bir değişim ve dönüşüm anlamına geliyor. Bir çalışanın başkan olması kararı bence çok değerliydi. Ayrıca bir kadın başkanı tercih ettiğiniz için teşekkür ediyorum. AGC’nin kuruluşundan günümüze geçirdiği süreçte pek çok şeye şahitlik etmiş birisi olarak karşınızdayım. Bu sebeple de emeği geçenlere teşekkür ediyorum. Eski yönetim kurulu üyelerine de teşekkür ediyorum. Bu genel kurula gelmeden önce ben pek çok meslektaşımla görüştüm. Pek çok meslektaşımı ziyaret ettim. İstek ve önerilerini sordum. Bana bazen TOKİ konusunda kaygılı ve üzücü şeyler söylediniz. Destekleriniz de vardı. Bunlar için de teşekkür ediyorum. TOKİ konusu, AGC’nin hizmet binasının aktif hale getirilmesi, çarşı merkezinde bir sosyal alan oluşturulması, sayıları gün geçtikçe artan sokak reklamlarının kurumların reklamlarına zararı, sektörün yaşadığı itibar kaybı, dijital medyanın yarattığı etki, Facebook gazeteciliği, kalitesi düşen rekabet, yok olma yolundaki meslek etiği, ihlal edildiği düşünülen birlik beraberlik gibi konular benim sizlerle yaptığım görüşmede aldığım notlardı. Bütün bunların farkındayız ve tüm bunların çözümü noktasında yönetim kurulu üyesi arkadaşlarımla çalışma sözü veriyorum.

“TOKİ KONUSUNDA GELİŞMELERİ SİZLERLE PAYLAŞACAĞIZ”


TOKİ davamızdan vazgeçmeyeceğiz. İçiniz rahat olsun. En çok bu konuda kaygı vardı. Konunun takipçisi hep birlikte olacağız. Tüm üyelerimizin konut edinmesi noktasında çalışma yapacağız. Bunun için çok gayret göstereceğiz. Bunun için size söz veriyoruz. TOKİ konusunda tüm gelişmeleri sizlerle nokta nokta an an paylaşacağız. Yeni yönetim kurulunda alacağımız her kararlarımızı sizlerle paylaşacağız. İçinizden biri, bir çalışan olarak bana göstermiş olduğunuz güven, verdiğiniz destek aslında sorumluluğumuzu artırıyor. Bu sorumluluğun bilincindeyim. Bu sorumluluğun bilincinde olarak çalışacağız. Bunu bilmenizi istiyorum. Yapacağımız güzel işler için biz çalışan gazetecilere sorumluyuz. Biz her başardığımız güzel işte çalışan gazetecilerin bundan sonra yönetimler yer alma hakkının artacağını biliyorum. Bu yüzden daha fazla sorumluluk taşıdığımı biliyorum. Bu bilinçle davranacağımıza size şimdiden söz veriyorum” diye konuştu. Genel kurul aile fotoğrafının çektirilmesiyle sona erdi.

Gaye Coşkun, Mevlüt Yeni


AGC'de Gaye Coşkun dönemi


AGC'de Gaye Coşkun dönemi
AGC'de Gaye Coşkun dönemi