Çorbacı sert çıktı: Hangi kaynakla şahlanacak?

CHP Alanya İlçe Başkanı Sefa Çorbacı, Alanya’nın şahlanacağını söyleyen Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’i eleştirdi.
Sefa Çorbacı

CHP Alanya İlçe Başkanı Sefa Çorbacı,  Alanya’nın şahlanacağını söyleyen Antalya Büyükşehir Belediye Başkanı Menderes Türel’i eleştirdi.

Parti binasına açıklamalarda bulunan Sefa Çorbacı, “Dün itibariyle Antalya Büyükşehir Belediye Başkan adayımız genel merkezimiz tarafından açıklanmıştır.Sayın Muhittin Böcek başkanımızın Alanya başta olmak üzere tüm Antalya’mıza hayırlı olmasını diliyorum.

Antalya tıpkı bizim İzmir kadar, Ankara kadar iddialı olduğumuz bir kenttir ve her açıklamamda üzerine basa basa belirttiğim gibi Antalya’yı kazanacağız.

Antalya’yı kazanacağız idamın altında yatan sebeplerin kaynağı, doğudan batıya tüm vatandaşlarımızın büyükşehir belediyesinin hizmetlerinden memnun olmamasıdır.

Antalya’yı kazanacağız iddiamın kaynağı bölünmüş caddeler,mucidi olduğu sistemde sorumluluğun hangi belediyede olduğunu bile dört buçuk yıldır çözemeyen anlayıştır. Sayın Türel’in televizyonda yaptığı açıklamayı dinledim, hep yaptığı hizmetlerden ve yatırımlardan bahsedip rakamlar verdi.

Bir önceki dönemde İl Özel İdaresi tarafından yapılan yatırımlarla, büyükşehir tarafından yapılan yatırımları kıyaslandı. Sadece Alanya için söylüyorum. 16 tane belde belediyesi kapatıldı. Bu 16 belde belediyesi kapatılmamış olsaydı toplam bütçeleri ne kadar olurdu?

Mahalleye dönüştürülen bu beldelere kapatılmadan önceki bütçelerinin yarısı kadar yatırım yapılmış mıdır? Bilmek istiyoruz. Örneğin, merkeze uzak olan batıda Okurcalar, Avsallar, İncekum, Payallar, Türkler, Konaklı.

Doğuda Kestel, Mahmutlar, Kargıcak, Demirtaş ve merkezde kapatılan belediyeler tüm makine ve teçhizatlarını teslim ettikleri Büyükşehirden ne kadar yatırım almışlardır?

Değerli arkadaşlar, Sayıştay raporuna göre Antalya Büyükşehir Belediyesi Türkiye’nin en çok borçlu beşinci belediyesidir.

Antalya büyükşehir Belediyesi’nin 2019 yılı gider bütçesi 3 milyar 410 milyon lira olarak belirlenirken, gelir ise 2 milyar 887 milyon 50 bin lira olarak belirlenmiştir. Plan ve Bütçe Komisyonu’ndan gelen rapora göre gelir ve gider bütçesi arasında 522 milyon 950 bin lira açık bulunmaktadır.

Tablo bu iken sayın Türel önümüzdeki dönemin Alanya için şahlanma dönemi olacağını ifade etmiştir.

Biz de soruyoruz hangi kaynakla? Sayın Türel’in bu şaka gibi açıklamalarının karşılığını halkımız 1 Nisan şakası yaparak verecektir.

Elbette ki öncelikli hedefimiz Antalya ile Alanya arasında sağlam bir köprü kuracak ekibin oluşturulmasıdır. Alanya için adayımız netleştiğinde, elbirliği ve gönül birliği ile çalışıp var gücümüzle hizmet edeceğiz.

Karşınıza halkına tabelalardan seslenen bir anlayışla değil, halkın sesini duyan bir ekiple çıkacağız” dedi.