Geleceğin yıldızları burada yetişiyor

Futbol altyapısına büyük önem veren Alanya Belediyespor’un yıldız adaylarının eğitim aldığı futbol okulu büyük rağbet görüyor. Bünyesinde yer alan her branşta başarılı olan Alanya Belediyespor Futbol Okulu, Alanya merkezin dışında mahallelerde de çocukların futbol okullarına katılımına olanak sağlıyor.

Futbol altyapısına büyük önem veren Alanya Belediyespor’un yıldız adaylarının eğitim aldığı futbol okulu büyük rağbet görüyor.
Bünyesinde yer alan her branşta başarılı olan Alanya Belediyespor Futbol Okulu, Alanya merkezin dışında mahallelerde de çocukların futbol okullarına katılımına olanak sağlıyor.

12 profesyonel antrenör ile yaz-kış aralıksız devam eden futbol okullarından yetişen ve alt yapıda oynayan 300 lisanslı oyuncu bulunuyor. Kışın 300, yaz döneminde ise 600’den fazla çocuğun eğitim aldığı futbol okullarında, sporcu sayısında ki artışın en önemli nedenleri arasında ise altyapı takımlarının başarıdan başarıya koşması gösteriliyor.

Geleceğin yıldızları burada yetişiyor

FUTBOL SPOR OKULLARI 5 YAŞTAN BAŞLIYOR

Yaz aylarında haftanın üç günü eğitim verilen futbol spor okullarında okulların açık olduğu döneminde cumartesi-pazar sabah saatlerinde eğitim veriliyor.

Şehir merkezinden gelen öğrenciler Oba Sadullahoğlu Futbol Sahası’nda, doğu mahallelerinden gelen öğrenciler ise Kestel Futbol sahasında eğitim görüyor. Ücretsiz servis imkanının da sunulduğu futbol okulları kapsamında, İncekum, Avsallar, Demirtaş Futbol sahalarında çocuklar eğitime tabi tutuluyor.

ERKEN: SPOR OKULLARIMIZ İNANILMAZ BÜYÜDÜ

Alanya Belediyespor Kulüp Başkanı Mehmet Erken, “Belediyespor Futbol Okulu’ndaki çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Spor okullarımız inanılmaz derecede büyüdü. Çocuklarımızın elimizden geldiğince futbol ve sosyal gelişimine yardımcı olmaya çalışıyoruz” dedi.