Genel merkezin kararı doğrultusunda hareket edeceğiz

Yaklaşan yerel seçim öncesi adının MHP Genel Merkezi tarafından ne zaman açıklanacağı sorulan Başkan Yücel, ““Bu konuyla ilgili elimize geçen net bir veri yok. Genel merkezimizin verdiği kararlar doğrultusunda hareket edeceğiz” dedi.
Adem Murat Yücel

Yaklaşan yerel seçim öncesi adının MHP Genel Merkezi tarafından ne zaman açıklanacağı sorulan Başkan Yücel, “Bu konuyla ilgili elimize geçen net bir veri yok. Genel merkezimizin verdiği kararlar doğrultusunda hareket edeceğiz” dedi.

Alanya Belediyesi Haftalık Olağan Encümen Toplantısı gerçekleştirildi. Belediye Encümen Toplantı Salonu’nda gündeme ilişkin açıklamalarda bulunan Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, “Haftalık encümen toplantımızı gerçekleştirdik.

Adem Murat Yücel

Tüm birimlerden gelen konuları değerlendirdik ve belediye mülkleri ile ilgili ihalelerimiz vardı. Bunları da gerçekleştirdik. Aldığımız kararların da tüm bölge halkına hayırlı uğurlu olmasını temenni ediyorum” dedi.

“DÜNYA KUPASI’NI ALANYA’DA GERÇEKLEŞTİRECEĞİZ”

Geçtiğimiz hafta gerçekleştirilen triatlon organizasyonuna da değinen Başkan Yücel, “Hafta sonu Alanya için çok güzel, renkli günlerinden birini yaşadı. Uluslararası 28. Triatlonumuzu gerçekleştirdik. 35 ülkeden 600’a yakın sporcuyla müsabakalar gerçekleştirildi.

Alanya için çok güzel bir organizasyon oldu. Tanıtım için de güzel oldu. Gelecek yıllarda Alanya’ya daha fazla turizm gelirlerinin artması için güzel bir organizasyon oldu. İnşallah gelecek yıl da 5-6 Ekim’de Dünya Kupası’nı yine Alanyamızda gerçekleştirilecek.

Alınan karar bu doğrultuda. Gelecek yıl Dünya Kupası’nı Alanya’nın en güzel coğrafyasında, daha doğrusu dünyanın en güzel şehirleri arasında olan Alanyamızda Dünya Kupası’nı hep birlikte gerçekleştirmiş olacağız” diye konuştu.

“CAZLA İLGİLİ ALANYA’YA TALEP VAR”

Bugün akşam ‘Uluslararası Caz Festivali’nin 15. gerçekleştireceklerini ifade eden Yücel, “Belediyemizin bugün 15. Gerçekleştireceği Uluslararası Caz Festivali’ Kızıl Kule önünde sanatçı Karsu ile başlayacak.

Bu etkinliğimiz 4 gün sürecek. 15 yılda ulusal ve uluslararası 300’e yakın sanatçıyı Alanya’da ağırlamaktan dolayı duyduğumuz mutluluğu ifade ediyor, bundan gurur da duyuyoruz. Cazın kendine özgü bir kitlesi var. Gerek ülkemizin çeşitli yerlerinden katılan, gerekse dünyanın ücra köşelerinden cazla ilgili Alanya’ya bir talep var.

Alanya ölçeğindeki caz organizasyonu Türkiye’deki ve uluslararasında sayılı bir caz festivali. Sayılı bir organizasyon. Bunun da önemini buradan vurgulamak isterim. Tüm halkımızı 4 gün boyunca 15. Uluslararası Caz Festivali’ne davet ediyorum” dedi.

“TÜM DÜNYADAN ALANYA İZLENECEK”

5-6-7 Ekim tarihlerinde yine Galip Dere Plajı’nda ‘Alanya 2018 Plaj Futbol Turnuvası’nın gerçekleştirileceğini belirten Yücel, “Tüm spor severleri de yine buraya bekliyoruz. Rusya, Portekiz, İspanya ve birçok sitelerde bölgemizin tanıtımıyla ilgili çekimler yapılacak ve canlı yayınlar olacak. Bu organizasyonu tüm dünyadan da izleyebilecekler.

Bunun da güzel bir organizasyon olacağını düşünüyorum. Memleketimiz için güzel şeyler yapıyoruz. Yapmaya da devam edeceğiz. Bu vesileyle de her şeyin daha güzelini, iyisini yapmaya çalışıyoruz. Yapacağız da” ifadelerini kullandı.

“ELİMİZE GEÇEN NET VERİ YOK”

MHP’den bazı bölgelerde belediye başkan adaylarının açıklandığı ve kendisinin adının MHP Genel Merkezi tarafından ne zaman açıklanacağıyla ilgili soruyu cevaplayan Yücel, “Bu konuyla ilgili elimize geçen net bir veri yok. Genel başkanımız ve genel başkan yardımcılarımızın görüşmeleri var. Bizler de genel merkezimizin verdiği kararlar doğrultusunda hareket edeceğiz” dedi.