En büyük yatırım eğitim ile çevreye

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Eko Okul programı kapsamında kendisi ile röportaj yapmak isteyen Hacıkura İlkokulu’nu ziyaret ederek keyifli bir röportaj gerçekleştirdi.

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Eko Okul programı kapsamında kendisi ile röportaj yapmak isteyen Hacıkura İlkokulu’nu ziyaret ederek keyifli bir röportaj gerçekleştirdi. Hacıkura İlkokulu öğrencileri ile yenilenebilir enerji kaynakları üzerine bir söyleşi gerçekleştiren Adem Murat Yücel öğrencilerin sorularını da yanıtladı.

BAŞKAN YÜCEL ÖĞRENCİLERLE GÜNEŞ ENERJİ SANTRALİNİ KONUŞTU

Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, Eko-Okul programı kapsamında 2. yıllarında ‘’Enerji’’ konu başlığını işleyen Hacıkura İlkokulu’na Belediye Çevre Koruma ve Kontrol Müdürü Sevda Erdogmuş ve teknik ekibi ile yaptığı ziyarette çevre üzerine keyifli bir söyleşi gerçekleştirdi. Öğrencilerin sorularını da yanıtlayan Başkan Yücel, çevreci belediye anlayışı ile yürütülen çalışmalar hakkında öğrencilere bilgi verdi.

Adem Murat Yücel

Söyleşide Alanya’nın çevre konulu çalışmalarına değinen Alanya Belediye Başkanı Adem Murat Yücel, çevreci belediye anlayışı ile yürütülen her türlü projeden Alanya ortak paydasında tüm imkanların seferber edileceğini söyledi. En büyük yatırımın eğitime ile çevreye olduğunu ve bunu çok önemsediklerini, belirten Başkan Yücel, çevre koruma faaliyetlerinde başarılı bir şekilde çalışıldığını belirtti.

Adem Murat Yücel

Hacıkura Okul Müdürü ve eko-okul öğretmenlerinin bulunduğu söyleşi de öğrenciler enerji ile proje taleplerini ilettiler ve kendilerinin yaptığı enerji alanındaki çalışmalar hakkında bilgi verdiler

Alanya’da 21 adet okul ile 2018–2019 Eğitim ve Öğretim yılında 21 adet okulda TUR-ÇEV tarafından koordine edilen “Eko–Okul’’ programı uygulanmaya devam ediyor.

Adem Murat Yücel

Alanya Belediyesinin çevreye duyarlı pek çok çalışmasının geleceğimiz için çok önemli olduğunu ve Eko-okul programına katılan öğrencilerimizi çok önemsediğini söyleyen Belediye Başkanı Alanya Belediyesi Güneş Enerji Santrallerinde uygulamada eğitimin devam etmesi önerisinde bulundu.